SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Virüs ve bakterilere karşı buhar gücü kullanın

Koronavirüs salgınıyla mücadelede hijyen en önemli silahların başında geliyor. Çoğu kişi hijyeni sağlamak için farklı temizlik malzemelerinden, kimyasallardan yararlanıyor. Oysa yüksek sıcaklık virüs, mikrop ve bakterilerin yüzde 90’dan fazlasını öldürmek için yeterli oluyor.

Virüs ve bakterilere karşı buhar gücü kullanın
18.5.2020 10:44:28

Alman temizlik devi Kärcher, buharlı temizlik makineleriyle virüs, mikrop ve bakterilerle mücadelede ezber bozuyor. Kärcher buharlı temizlik makineleri, sağlığa zarar veren kimyasal maddelere ihtiyaç duymadan buharın gücüyle hijyen ve derinlemesine temizlik sağlıyor.

Koronavirüs salgınıyla mücadelede hijyen en önemli silahların başında geliyor. Çoğu kişi hijyeni sağlamak için farklı temizlik malzemelerinden, kimyasallardan yararlanıyor. Oysa yüksek sıcaklık virüs, mikrop ve bakterilerin yüzde 90'dan fazlasını öldürmek için yeterli oluyor. Araştırmalar, koronavirüsün 56°C üzerindeki sıcaklıklarda inaktif hale geldiğini, yaklaşık 100°C buhar gücüyle koronavirüs ve bakterileri yok etmenin mümkün olduğunu gösteriyor.

Alman temizlik devi Kärcher, buharlı temizlik makineleriyle güçlü buhar gücüyle derinlemesine temizlik ve hijyen sağlıyor.

 1 litre su ile 75 metrekarelik alan temizliği

Kärcher buharlı temizlik makineleriyle temizlikte sadece yüksek sıcaklıktaki buhar kullanıldığı için yüzeylerde herhangi bir kalıntı kalmıyor, kimyasallar kullanılmadığı için de alerjenlerin önüne geçiliyor. Son derece pratik olan Kärcher buharlı temizlik makineleri, parke ve laminat döşemeler, fayans, armatür, aspiratör, ocak, lavabo, duş kabin, derz araları, pencere ve hatta ocak, aspiratör gibi temizlenmesi bir hayli zor mutfak gereçleri de dahil son derece geniş bir kullanım alanına sahip. Kärcher buharlı temizlik makinelerinden SC3, 1 litre musluk suyu 30 saniye içerisinde su buharı üretebiliyor ve bu da yaklaşık 75 metrekarelik bir alanın kolayca temizliği anlamına geliyor. Su, sıcak buhar şeklinde püskürtüldüğünde çok düşük bir yüzey gerilimine sahip olduğu için en ince damlaların bile kirin altına süzülmesine izin vererek kiri söküp atıyor.

GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR