DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Uğur Işılak yasaklı şarkıyı söyledi

AK Parti milletvekili adayı Uğur Işılak, YSK'nın yasakladığı Dombra şarkısını söyledi.

7 Yıl Önce
2015-05-27 12:05:36

Necip Fazıl Kısakürek doğumun 111. yıl dönümünde Samsun'da "Gençlik Üstad'ı Anıyor" temalı saygı gecesinde anıldı.

Gecede konser veren Uğur Işılak, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yasaklananDombra şarkısını da söyledi.

İlkadım İlçe Belediyesi'nce düzenlenen Necip Fazıl Kısakürek'in doğumun 111. yıl dönümünde "Gençlik Üstad'ı Anıyor" temalı saygı gecesinde Uğur Işılak Cumhuriyet Meydanı'nda konser verdi. Konsere Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katıldı.

Sahneye çıkan Işılak, Necep Fazıl Kısakürek'in "Sakarya, Kaldırımlar, Zindan'dan Mehmed'e Mektup" gibi birçok şiirini seslendirdi.

DOMBRA ŞARKISI

Konserin son bölümünde Işılak, vatandaşların Dombra şarkısını söylemesini istemesinin üzerine, YSK'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına yeniden uyarlanan "Dombra" şarkısının AK Parti tarafından propaganda şarkısı olarak kullanılmasını yasakladığını hatırlattı.

YSK'nın AK Parti araçlarında Cumhurbaşkanlığının tarafsızlığına halel getirir düşüncesiyle buna yasak getirdiğini belirten Işılak, "Yani Cumhurbaşkanının adı parti ismine bulaştırılmamalı anlayışıyla hareket etti ve böyle bir yasak getirilmiş oldu. Yasağı duyduğumda Elazığ'daydık. Elazığ'da meydanda en az 25 bin kişi vardı. Tabi bu şarkıyı okuduk. Hatta tweet attım. Dedim ki, propaganda amaçlı Dombra'nın okunması YSK tarafından yasaklanmış. Biz de dedim bugün muhabbet amaçlı Dombra okuduk. İşte burada da muhabbet amaçlı Dombra okuyacağız hiç merak etmeyin, siyaset yok" ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Işılak, Dombra şarkısını okudu. Şarkıya Bakan Kılıç da oturduğu yerden eşlik etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

M

Türkiyede muhalefet 'insan' olsa, hepsi ile güzel bir koalisyon kurulabilir. Mhp ile akparti birbirne en yakin ve en yakisan partiler, ama o balik bastan kokmus. chp ile akparti birbirine tam zit parti ama bunlar biryerde uzlasabilseler, çok güzel seyler çikar bu zitliktan, ama bu konudada balik bastan kokmus. Hdp mi? birak allah askina bunu hiç konusmayalim dahi. Yani, Türkiye için su anda en iyisi akpartinin tek basina iktidar olmasi, ama artik mümkün degil, bundan sonra ne? bunlarin insan olacagida yok, ne olacak simdi? ben erken seçim diyorum! aklimiz basimiza geldi!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş