DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Twitter'daki 'bascalan' hesabının nereden yönetildiği ortaya çıktı!

Abdulkadir Selvi'nin köşesinden aktardığına göre 'Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen kes-yapıştır oluşturulmuş ses kayıtlarının yayınlandığı' Twitter hesabı 'bascalan'ın nereden yönetildiği belli oldu.

5 Yıl Önce
2017-06-28 07:56:09

TIMETURK | HABER MERKEZİ

Hürriyet Yazarı Selvi, bugünkü köşesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alması ve "ses kayıtları" paylaşması ile tanınan Twitter hesabı "bascalan"ın nereden yönetildiğini yazdı.

Selvi, yalnızca bir şehir ismi vermedi. Sokak, bina, hatta IP numarası...

İşte Selvi'nin yazısının ilgili bölümü:

"BAŞÇALAN HESABI"NIN ADRESİ: DEVLETİN İÇİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde yayın yapan ‘bascalan' hesabı nerede oluşturulmuş? Adres, devletin içi. Hem de devletin en mahrem kurumlarından birinde, o zaman Türkiye Cumhuriyeti başbakanı olan Erdoğan hakkında hesap oluşturulmuş. Sadece oluşturulmamış, aktif olarak kullanılmış.

MİT DEĞİL

Aklınıza hemen MİT gelmesin. IP adresini de vereceğim. Daha doğrusu hesabın adresini veren ben değilim. Turkcell Superonline tarafından 17.04.2014 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na gönderilen, ‘IP Adresi Kullanıcı Tespiti Hakkındaki' yazıda, ‘bascalan' hesabının açıldığı ve aktif olarak yönetildiği adresi olarak, ‘Emniyet Genel Müdürlüğü' gösteriliyor.

FETÖ devlete nasıl sızmış görüyor musunuz? Devlete istihbarat sağlamakla görevli birimde, ülkenin başbakanı aleyhinde hesap oluşturulup yönetilmiş.
bascalan' hesabıyla vereceğim bilgiler sadece bunlar değil. Tam nokta olarak adresini vereceğim.

IP No: 212.57.8.226
Adres: Emniyet Genel Müdürlüğü Turan Güneş Bulvarı No:118 Çankaya
Kontak: M.B.
İrtibat: 90/366.10.10

PEKİ BU ADRES TAM OLARAK NERESİ?

Peki bu adres neresi? Türkiye Cumhuriyeti başbakanı aleyhinde oluşturulan hesabın adresinin çıktığı yer Emniyet İstihbarat birimi.

Darbe yargılamaları sırasında üç maymunu oynamaları sizi yanıltmasın. Sadece darbe girişiminde bulunmadılar, FETÖ'nün tüm operasyonlarının bir parçasıydılar. Bu işin miladı 7 Şubat MİT kriziydi. Erdoğan'ın bileğine kelepçe vurmak için 7 Şubat'ta, 17-25 Aralık'ta üstü örtülü darbe sürecini başlattılar, ondan sonuç alamayınca 15 Temmuz'da altın vuruşa geçtiler.

Üzücü olan, Cumhurbaşkanı'nın çabalarına rağmen FETÖ'nün önemli adamlarının yurtdışına kaçması engellenemedi. FETÖ'nün ilk 100 adamından içeride olan var mı?

O hesaplar şu şekildeydi:

2017-06-28_07h48_47

55ea2708f018fbb8f86e6e80

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş