SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
Türkiye'ye saldırmaya hazır olun!

Türkiye'ye saldırmaya hazır olun!

TSK, İdlib’e girmesiyle panikleyen terör örgütü PKK/PYD, Suriye’de 4 ayrı toplantı yaptı. Toplantıda “Türkiye’ye saldırıya hazır olun” talimatı verildi. ABD silahları da sınıra naklediliyor.

Türkiye'ye saldırmaya hazır olun!
11.10.2017 08:33:27

Türkiye'nin İdlib operasyonu, ABD ve PKK'nın başını çektiği terör cephesini hareketlendirdi. Terör örgütü PKK-PYD, işgali altında tuttuğu Afrin, Tel Abyad, Münbiç ve Ayn el-Arab'da 8 Ekim Pazar günü eşzamanlı toplantılar düzenlendi. Toplantılarda Afrin başta olmak üzere Türkiye sınırının sıfır noktasındaki tüm bölgelere militan takviyesi kararı alan örgüt, İdlib'e giren Mehmetçiğin asıl hedefinin Afrin ve PKK olduğunu vurguladı; üyelerine ‘savaşa hazır olun' talimatı iletti.

"TÜRKİYE'YE SALDIRI PLANI"

Yeni Şafak'ın elde ettiği bilgilere göre, Afrin toplantısında PKK-PYD'nin sözde askeri komutanı ‘Renas' kod adlı terörist, İdlib operasyonunun Afrin'de PYD'yi izole girişimi olduğunu söyledi. “Afrin'e yapılacak herhangi bir saldırı, müstakil bir bölgeye yönelik saldırıyla eşit olarak görülecek. ABD'li ve Avrupalı dostlarımızdan bu konuda söz aldık. Türkiye'ye karşı siyasi ve askeri hazırlıklarımız kadim dostlarımızın desteğiyle sürüyor” diyen PKK'nın sözde Afrin Askeri Komutanı, “Tüm sınır hattından PYD timleri saldırı hazırlığında olacak ve Türkiye'ye doğrudan saldırı başlatacağız” diye konuştu. PKK-PYD'nin eşzamanlı yaptığı toplantılarda başta Münbiç, Eşrefiye, Şeyh Maksud ve yeni işgal bölgelerinden sınır hattına savaşçı getirilmesi kararı da alındı. Türkmen ve Arapların yoğun yaşadığı bölgelerden 16-40 yaş aralığında savaşçıların silah altına alınması talimatı verilen toplantılarda, cephe gerisinde kontrol noktalarında görevli militanların da sınır hattında saldırı için görevlendirileceği belirtildi.

4 BÖLGEDE ‘ACİL İCTİMA' TOPLANTISI

Suriye PKK'sının ‘acil ictima' kodu ile 4 bölgede yaptığı toplantılarda, ABD'nin Irak hattından Haseke-Rimeylan'a sevk ettiği silahların sınır bölgesinde belirlenen ‘güvenli' noktalara aktarılacağı kaydedildi. Sınıra konuşlanacak silah ve cephaneler arasında tanksavar füzesi Tow'lar ve uzun menzilli füzelere öncelik verilecek. Türk tank ve topçu bataryalarını düzenli taciz ateşleriyle vurmayı planlayan PKK elebaşıları, Türkiye'nin İdlib müdahalesinden ve Afrin kuşatmasından vazgeçirilmesi için sonuna kadar mücadele edeceklerini özellikle vurguladı.

Suriye PKK'sınca yapılan acil durum toplantılarında ‘Türkiye içerisinde yapılması planlanan bazı eylemler' de sıralandı. PKK'lılar, Afrin'in izole edilmesi halinde Türkiye'de büyük çaplı ayaklanma başlatılacağı ve oluşan kaos sonrası TSK'nın İdlib'den çıkmak zorunda kalacağını iddia etti. Kilis, Gaziantep, Urfa, Mardin, Hatay başta olmak üzere PKK/PYD tarafından üstlenilecek sabotaj eylemleri de aynı kapsamda terör örgütü tarafından uygulamaya konulacak. Türkiye'de canlı bomba saldırıları için tamamı Suriyelilerden oluşan intihar timleri kurduğunu iddia eden PKK, saldırı noktalarını tespit etmek üzere öncü birliklerin de yurtiçine gönderildiğini ileri sürdü. Aynı toplantıda, Abdullah Öcalan'ın tutuklanma yıldönümünün kargaşa ortamına dönüştürülmesi için yapılacak faaliyetler de konuşuldu. Bu arada Türkiye'ye saldırı kararının alındığı toplantılar sonrası örgütün ilk taciz girişimi Tel Abyad'da yaşandı. Uzun namlulu silahlarla Türk mevzilerine saldıran PYD'li teröristlere Türk Silahlı Kuvvetleri anında karşılık verdi. Kısa süreli çatışma yaşanan bölgede gerginlik devam ediyor.

4 TERÖRİST YAKALANDI

Mehmetçiğin Afrin'de abluka altına almaya hazırlandığı PKK/PYD, eylem hazırlıkları yapmaya başladı. Bu kapsamda canlı bombalı saldırı için Kuzey Irak'tan yurda gönderildiği tespit edilen PKK'lı 4 terörist, Mersin'de düzenlenen operasyon sonucu yakalandı. Akdeniz Bölgesi'nde eylem hazırlığında olan PKK'lıların her biri kent merkezindeki farklı adreslerde ele geçirildi. Gözaltına alınan A.Z, A.N, B.Ç. ve M.A'nın adreslerinde 6,5 kilogram plastik patlayıcı ile örgütsel dokümanlar bulundu. Bu arada Şemdinli kırsalında üs bölgelerine saldırı hazırlığı yaptığı tespit edilen 2 terörist, hava harekâtıyla öldürüldü.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 13.10.2017 09:54:57
Şu kadarını söyleyebilirim, yeni bir kurtuluş savaşına hazır olalım.
/ 11.10.2017 21:31:35
Terör PYD-PKK köridorunun tamamlamış bir durumunu ve devletleşme adımlarının bir noktaya kadar geldiğini ve bunun Avrupa ülkelerince kaçırılması mümkün olmayan bir tanıma fırsatı olduğunu ve bunun akabinde bazı ülkelerce tanındığını ve Türkiyenin ileriki yıllarda kendisine yapılması muhtemel saldırılara karşı bu bölgeye terörü bitirme adına yapacağı olası bir operasyon nedeniyle bu ülkelerce işgalci güç yaftalamasının mümkün olabileceğini,hemen koruma şemsiyesi açılabileceğini düşünelim.Sonrası ardı arkası kesilmeyen Terör saldırıları....Bu sebeple bu operasyon ve fazlası elzem arkadaşlar.
/ 11.10.2017 21:10:34
İşte görürüyoruz bizleri İdlip operasyonuyla ilgili basın yayın organlarında düzenlenen bazı proğramlarda aydın geçinen kimi zümrelerin bağırırcasına şehitlerimiz olabilir gibi açıklamalarla toplumda bir algı bir korku oluşturma çabasını.Esas bizler bu tehdidi sınırımızın öbür tarafında bertaraf etmez,gerekli tedbiri almaz,yılanın başını büyümeden ezmez isek ileride Özelikle Türkiye içerisinde daha büyük kanlı saldırılara şahitlik ederiz.Düşünün bakalım ABD neden güneyimize askeri üsler kurup mühimmat ve silah sağlıyor teröristlere.Oyunu bozalım ve teyakkuzda olalım seksen milyon olarak.
/ 11.10.2017 20:50:23
Çalgılı,çengili bir düğün var demek ortada be hey ahmaklar.Demek eylence hazırlığındasınız gelin bakalım görelim meydanda ne kadar kıvraksınız.Gerçi doğu illerimizde zaten fistan ve eteklerinizle hafızamızda yer edindiniz sizleri hatırlıyoruz.Efendilerinizin talimatı belli ne vaatde bulundular size kölelerin teşkil ettiği bir PYD-PKK uydu ikinci israil devleti mi?Bekliyoruz davul ve zurnayla.Ama sizi değilde efendilerinizle hesabımızı görmek isterdik.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR