DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan:

TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan:

28.05.2015 15:38:59
Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, "Çözüm Süreci ile bölgede çok büyük bir mesafe alınması sağlanmış ancak maalesef siyaseti, siyaset olarak yapamayan, kontrolleri başkalarının elinde olan kesimler, bu süreci her zaman aksattılar, sekteye uğrattılar" dedi.

Bilal Erdoğan, vakıf çalışmaları nedeniyle, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Kristal Park Tesisleri'nde sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Erdoğan, gazetecilerin sorusu üzerine, Ensar Vakfı ile bölgede sivil toplum buluşmaları gerçekleştirdiklerini belirterek, eğitim alanındaki çalışmalar kapsamında dün Hakkari ve Şırnak'ta, bugün ise Siirt ve Batman'da bulunduklarını anlattı.

Erdoğan, "Çözüm Süreci ile bölgede çok büyük bir mesafe alınması sağlanmış ancak maalesef siyaseti, siyaset olarak yapamayan, kontrolleri başkalarının elinde olan kesimler, bu süreci her zaman aksattılar, sekteye uğrattılar. Bunlar sürecin önünden çekilirlerse çok daha başarıya ulaşacağına inanıyorum" diye konuştu.

Toplantı, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mucahid

Adil oluna; ezilmis halklarin var olma mucadelsei olur ama milliyetciligi olmaz.milliuetcilik baskasinin dilini kulturunu inkar etmek baskasinin topragini zaptetmektir. Kurtlerin ise anadilleri hala okullarda yasak. Ahmedi xani, meleyi ciziri, feqi teyran gibi degerlerini alimlerini kimse bilmiyor. Dil kultur tarih edebiyat ve kimligimiz inkar ediliyor. Halen kurtler hayatin her alaninda asagilaniyor. Sozumona bunun basini cekenler de ulkenin en dindari olan akit gaztesi ve diger muslumanlar yapiyor. Kendi kimligimizi yasrken asil dinimizi de gercek anlamda yasariz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş