DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TSK: 70 PKK'lı öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri yaptığı açıklamada 70 PKK'lının öldürüldüğünü bildirdi...

7 Yıl Önce
2015-08-25 03:56:44

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, 21 Ağustos 2015'te, Irak'ın kuzeyinde PKK'nın sığınak ve mühimmat depolarına yönelik düzenlediği iki ayrı hava harekatında yaklaşık 70 militanın etkisiz hale getirildiği, çok sayıda militanın da yaralandığı bildirildi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 21 Ağustos 2015'te, Irak'ın kuzeyinde bulunan Kandil bölgesindeki Bokriskan köyünün kuzeydoğusunda, PKK mensuplarının saklandığı sığınaklara ve yakınındaki mühimmat depolarına geliştirilmiş lazer güdümlü mühimmatla hava harekatı düzenlendi.
     
Sığınakların tam isabetle vurulduğu operasyonda, yaklaşık 40 militan etkisiz hale getirildi, çok sayıda militan yaralandı. Yaralı militan sayısının 50-60 civarında olduğu tahmin ediliyor.
     
Operasyondan bu yana 3 gün geçmesine rağmen, bölgede patlamalar meydana geldiği, patlamaların mühimmat depolarında devam eden yangından kaynaklandığı değerlendiriliyor.
     
METİNA BARINMA ALANINA DA OPERASYON YAPILDI
     
Türk Silahlı Kuvvetleri, aynı gün Irak'ın kuzeyinde bulunan Metina barınma alanına da hava harekatı gerçekleştirdi.
     
Oro köyünün bin 250 metre güneydoğusunda, PKK üyeleri tarafından barınma alanı ve malzeme deposu olarak kullanılan mağaranın isabet aldığı operasyonda, yaklaşık 30 militan etkisiz hale getirildi, 25 militan ağır şekilde yaralandı.

İki ayrı operasyonda, yaklaşık 70 PKK'lı etkisiz hale getirilirken, çok sayıda militanın ağır yaralandığı belirtildi.
     
Ölen teröristlerin 4 pikapla henüz belirlenemeyen bir bölgeye taşındığı tespit edilirken, daha önce olduğu gibi etkisiz hale getirilen teröristlerin mezar sayılarının tespit edilememesi için topluca da gömülmüş olabileceği ifade edildi.
     
Operasyonda, örgütün malzemeliklerinde bulunan çok miktardaki mühimmatın da patladığı, patlama sonucu bölgede açık alanda bulunan çok sayıda aracın da tahrip olduğu kaydedildi.
     
Güvenlik kaynakları ayrıca örgüt mensuplarının son zamanlarda sözde üniformaları yerine sivil elbiseli ve silahlı olarak faaliyet sürdürdükleri yönünde duyum aldıklarını bildirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

M

onlari bizden birini sehit edemeyecek hale getirene kadar çarpisin! demirtasi susturana kadar çarpisin! fetullah gülenin ve yandaslarinin (chp-medya- isdünyasi) ümitleri kesilene kadar çarpisin!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş