DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Trump karşıtı gösterilerde 224 kişi gözaltına alındı

ABD Başkanı Donald Trump'ın görevini devralması dolayısıyla törenlerin yapıldığı başkent Washington'da gerçekleştirilen gösterilerde 217, New York'taki gösterilerde 7 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

5 Yıl Önce
2017-01-21 09:22:26

Washington DC Geçici Polis Şefi Peter Newsham, gazetecilere yaptığı açıklamada, başkentin birçok bölgesindeki Trump karşıtı gösterilerde şiddet olaylarının yaşandığını söyledi.

Newsham, gün boyu kentin bazı noktalarında patlak veren protestolara yaklaşık 500 kişinin katıldığı bilgisini verdi.

Devir teslim törenini akamete uğratmak isteyen küçük bir grubun birkaç caddede ciddi hasara neden olduğunu vurgulayan Newsham, "Akşam saatleri itibarıyla toplam 217 gösterici gözaltına alındı. 3'ü taş ve benzeri maddelerin isabet etmesi sonucu başından olmak üzere 6 polis memuru hafif yaralandı." dedi.

PRP

NEW YORK'TA GÖSTERİLER 

New York kentinde, ABD Başkanı Donald Trump'ın görevine başlamasını protesto eden göstericilerden 7'si gözaltına alındı.

Aşağı Manhattan'daki Foley Square'de yağmur altında toplanan 2 bine yakın protestocu, Wall Street'te yer alan Trump Building'in önüne kadar yürüdü.

"Sosyalist Alternatif" adlı grubun düzenlediği protestoya işçi sendikaları, "Siyahların Yaşamı Önemlidir" ve "Wall Street'i İşgal" hareketlerinin üyeleri de destek verdi.

Yürüyüşe katılan ve bazıları Filistin bayrağı taşıyan kişiler, Trump karşıtı slogan attı.

PRP1

New York 5. Cadde'deki Trump Tower önünde yapılan gösteride ise caddeye oturarak sivil itaatsizlik eyleminde bulunan New York Meclis Üyesi Jumaane Williams ve annesi dahil 7 kişi gözaltına alındı.

Kelepçelenen göstericiler, polis minibüslerine bindirilerek polis merkezine götürüldü.

Los Angeles, San Francisco, Miami, Seattle ve Denver kentlerinde de Trump karşıtları gösteriler vardı. Bu eylemler olaysız sona erdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mmustafa

Türkiye de bir taş yerinde oynasa bütün dünyaya canlı yayında batık Amerika yanıyor kimse duymuyor cirkefe gömülmüş Avrupa yine öyle neden bizim medya bu olaylara duyarsız daha da ballandıra ballandıra anlatmıyor reklam etmiyor o zaman ya yandaş sın yada korkuyorsun Allahın verdiği canı Allah tan başkası alamaz duyarlı olun yanan Amerikanin batan Avrupalıların reklamlarını yapılsın ve yapmaya davet ediyoruz

Görüş Bildir Bizimle Paylaş