DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Trabzon'daki 20 sivil toplum kuruluşundan teröre ortak tepki

Kayseri'de dün sabah çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan belediye otobüsüne yönelik gerçekleştirilen bombalı terör saldırısını Trabzon'da bulunan 20 sivil toplum kuruluşu yaptıkları ortak açıklama ile tepki gösterdi.

5 Yıl Önce
2016-12-18 18:07:53
Kayseri'de dün sabah çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan belediye otobüsüne yönelik gerçekleştirilen bombalı terör saldırısını Trabzon'da bulunan 20 sivil toplum kuruluşu yaptıkları ortak açıklama ile tepki gösterdi.

14 askerimizin şehit olduğu, 56 askerimizin yaralandığı bombalı saldırıya Trabzon'daki sivil toplum kuruluşları sessiz kalmayarak tepkilerini dile getirdi. Türkiye'nin yükselişini engellemek, birlik, beraberliğini ve bütünlüğünü bölmek isteyenlerin bugüne kadar yapamadıklarını bombalar patlatarak da yapamayacaklarının belirtildiği açıklamada "Türkiye üzerinde oynadıkları oyunlarda hedeflerine ulaşamayan sürüngen yapıdaki zihniyet ve uzantıları, ülkemiz sınırlarında bombalar patlatarak bugüne kadar gerçekleştiremediklerini bundan sonra gerçekleştireceklerini hayal etmektedirler. Bedenleri hain, hayalleri satılık olan vatansızlar, vatanımız üzerinde planladıkları hiçbir emele ulaşamayacaklardır. 15 Temmuz'da ülkemizde ki kirli emellerini gerçekleştiremeyen zihniyetin emellerini gerçekleştirebilmek için ekonomiyi terör silahı olarak kullandığının, bombaları ise ülkemizin milli iradesini zedelemeye, birlik ve beraberliğini bölmeye çalışmak için patlattığının farkındayız. Yıldırmaya, bıktırmaya ve alıştırmaya çalışanlara hatırlatmak isteriz ki, ülkemiz, bayrağımız, devletimiz ve milli iradenin kudreti için mücadele vermekten yılmayacağız. Sürüngenlerin üzerine basıp toprağın altına itmekten bıkmayacağız. Sizin taktığınız hiçbir maskeye ve yaptığınız hiçbir eyleme alışmayacağız ve her zaman karşınızda Elif gibi dimdik duracağız" denildi.

Halep'te yaşanan insanlık suçuyla, ülkemizde yaşanan saldırıların aynı şer odaklarınca gerçekleştirildiğinin belirtildiği açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Halep'te masum insanların katledilmesine göz yumanlar ile ülkemiz üzerinde oyun oynamaya çalışanların aynı şer odakları olduğu aşikardır. Ortadoğu ve ülkemiz toprakları üzerine bin yıldır plan yapan zihniyet, masum insanları ve güvenlik güçlerini şehit düşürerek bizleri vazgeçireceklerini zannediyorlar ama yanılıyorlar. Asil milletimiz her zaman olduğu gibi yine aynı kararlıkla mücadelesine devam edecektir. Milletçe seferber olduğumuz ve üstesinden gelemediğimiz hiçbir şey olmadı, yine olmayacak. Bunun en yakın örneğini 15 Temmuz'da nasıl yaşattıysak, Milli Seferberlik ruhu içerisinde hareket etmeye devam ederek tekrar yaşatacağız. Kayseri'deki saldırıda şehit düşen askerlerimize Yüce Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Ne Halep'te, Ne Şam'da, Ne Bağdat'ta ne Ankara'da hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklar. Biz bu oyunları bozduk, yine bozacağız."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş