DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TBMM Başkanvekili Akşener:

TBMM Başkanvekili Akşener:

7 Yıl Önce
2015-06-03 17:22:43
TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, "İlk defa muhalefet partileri, seçim güvenliğini ihlal edecek davranış biçimlerinden kaçınmayı telkin ediyor, kendi tabanlarına" dedi.

Akşener, Bilecik'in Söğüt ilçesinde, servis minibüsüyle çarpışarak hayatını kaybeden motosiklet sürücüsü Mustafa Adalıoğlu'nun Küre köyünde yaşayan ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Daha sonra Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu'yu makamında ziyaret eden Akşener, bir çay bahçesinde vatandaşlara hitap etti.

Söğüt'te Osmanlı Devleti'nin manevi iklimini hissettiklerini belirten Akşener, "İlk defa bir seçime giderken bir iktidarın muhalefete sövdüğü, hakaret ettiği, muhalefetin liderlerine özellikle Sayın Genel Başkanımıza iftira attığı, Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarına aleni yalan ve iftirada bulunduğu bir seçim görüyorum. İlk defa bu seçimlerde, dikkatinizi çekiyor mu, muhalefet partilerinin liderleri sağduyu çağrısında bulunuyorlar. İlk defa muhalefet partileri, seçim güvenliğini ihlal edecek davranış biçimlerinden kaçınmayı telkin ediyor, kendi tabanlarına. Buna karşılık ise başta Sayın Erdoğan olmak üzere Sayın Davutoğlu, yalana ve iftiraya devam ediyor" diye konuştu.

Meral Akşener, AK Parti'ye yakınlığı bulunan kişilerin torpille işe yerleştirildiğini ancak 763 bin üniversite mezununun işsiz olduğunu ileri sürdü.

İktidar partisinin, Türkiye'yi karıştırma pahasına ölümüne bir seçim kampanyası yürüttüğünü iddia eden Akşener, şöyle konuştu:

"Allah buna müsaade eder mi? Bu kadar haksızlığa Allah göz yumar mı? Bakın inanıyorum ki sadece kaybetmeyecekler, hukuk karşısında hesap verecekleri için bu kadar agresifler, bu kadar iftiracılar, bu kadar yalancılar. Altı üstü bir seçim. MHP iktidara taliptir ama bundan daha önemlisi MHP iktidarında 17 ve 25 Aralık hırsızlarından hesap sorulacak. Bunu daha önce söylediğimde ağır bir iftirayla karşılaşmıştım. Buradan tekrarlıyorum, 17 ve 25 Aralık hırsızlarından, kul hakkı yiyenlerden hesap sorulacaktır. İşte korkaklar böyledir, iftira atarlar, cesaretliler karşılar. Onun için cesurlar buradadır, korkaklar kaçaktır."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş