DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suudi Arabistan-İran gerginliği yeşil sahalarda

Suudi Arabistan ve İran ilişkilerindeki gerginlik futbol maçlarının takvimini de etkiledi...

7 Yıl Önce
2016-01-26 04:06:50

Ajanslarda yer alan habere göre; Asya Futbol Konfederasyonu, 2016 AFC Şampiyonlar Ligi'nde yer alan Suudi Arabistan ile İran kulüpleri arasındaki maçların tarihlerinin iki ülke arasındaki gerilim nedeniyle değiştirildiğini açıkladı.
 
AFC'den yapılan açıklamaya göre, organizasyon kurulu, icra kurulu, Suudi Arabistan ve İran'ın futbol federasyonlarının taşıdığı güvenlik kaygısına ilişkin bağımsız bir değerlendirme yapıncaya kadar iki ülkenin A, B, C ve D gruplarında bulunan takımlarının birbirleriyle yapacağı karşılaşmaların tarihlerini değiştirdi.

Önceki program doğrultusunda ilk 3 haftada oynanması planlanan iki ülkenin kulüpleri arasındaki karşılaşmaların, 5 ve 6. haftalara alınması kararlaştırıldı. 

İcra kurulunun, konuyla ilgili değerlendirmesini tamamlamayı planladığı 15 Mart'a kadar Suudi Arabistan-İran ilişkileri normale dönmediği takdirde maçların tarafsız sahada oynanacağı belirtildi.

MAÇLARA GÜVENLİK YETKİLİLERİ ATANACAK

Açıklamada ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri ile İran'ın kulüpleri arasındaki müsabakaların tarihlerinde bir değişiklik yapılmasa da iki ülkenin ekipleri arasında İran'da yapılacak maçların dikkatlice izleneceği bildirildi. İran Futbol Federasyonu'ndan, güvenlik planı sunması talebinde bulunulduğu ve maçlara, AFC tarafından güvenlik yetkilileri atanacağı kaydedildi.

Suudi Arabistan Futbol Federasyonu, milli ve kulüp takımlarının İran'da maç yapmayacağını açıklamıştı. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş