SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Suriye rejimi güçleri, Maarat el-Numan şehrine doğru ilerliyor

Suriye rejimi güçleri, Maarat el-Numan şehrine doğru ilerliyor

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Şam rejimi güçlerinin Deir al-Sharqi'nin doğu köylerini ve Idlib'in güneydoğu kırsalındaki batı manastırını kontrol altına aldığını ve şimdi Maarat al-Numan şehrine 4 km mesafede olduğunu söyledi.

Suriye rejimi güçleri, Maarat el-Numan şehrine doğru ilerliyor
25.1.2020 09:49:59

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Suriye rejiminin güçlerinin, Maarat al-Numan şehrine doğru ilerlediğini açıkladı.

Gözlemevi, rejimin güçlerinin Deir al-Sharqi'nin doğu köylerini ve Idlib'in güneydoğu kırsalındaki batı manastırını kontrol altına aldığını ve şimdi Maarat al-Numan şehrine 4 km mesafede olduğunu söyledi.

Gözlemcilere göre, muhalif savaşçılar tarafından kontrol edilen bu şehir, Şam'ın kontrolü dışındaki son büyük kale ve rejimin önemli bir hedefi…

Gözlemevi, Deir al-Sharqi ve Deir al-Gharbi kasabalarının "yüksek tepeler nedeniyle güneydoğudan Maarat al-Numan şehrini kontrol etmenin anahtarı olduğunu" belirtti.

Suriye rejiminin iki kasabayı kontrol etmek için yaptığı saldırıda 7 rejim askeri ile 16 muhalif savaşçının öldüğü açıklandı.

Gözlemevinin yöneticisi Rami Abdel Rahman, Esed rejimi kuvvetlerinin artık iki köydeki tepelerden Ma`rat al-Nu`man'a top saldırıları başlatabileceğini söyledi.

Suriye rejim kuvvetleri, Rus hava kuvvetlerinin desteğiyle Aralık ayından bu yana güney İdlib valiliğine yönelik saldırılarını yoğunlaştırdı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR