DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suriye'den Türk jetine taciz

Genelkurmay Başkanlığından, Türk F-16 uçağına dün Suriye'de konuşlu SA-2 füze sistemleri tarafından beş saniye radar kilidi muhafaza edilerek tacizde bulunulduğu bildirildi.

14.06.2015 14:25:47

Genelkurmay Başkanlığından, Türk F-16 uçağına dün Suriye'de konuşlu SA-2 füze sistemleri tarafından beş saniye radar kilidi muhafaza edilerek tacizde bulunulduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin günlük faaliyetlerine ilişkin bilgi verildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"4 adet F-16 ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu icra edilmiştir. Hatay üzerinde hava muharebe devriye görevi icra etmekte olan F-16 uçağımıza, Suriye'de konuşlu SA-2 füze sistemleri tarafından 19.56-20.01 saatlerinde beş saniye süreyle radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunulmuştur."

Yasa dışı geçişler

Öte yandan, Kara Kuvvetleri Komutanlığının hudut birliklerince, Suriye'den ülkeye kaçak geçmeye çalışan 367, Türkiye'den de Suriye'ye izinsiz girmek isteyen 43 kişi yakalandı. Sınırda 7 bin 619 karton sigara, 386 büyükbaş ve küçükbaş hayvan ele geçirildi.

Güvenlik güçleri ayrıca, Irak'tan Türkiye'ye geçmeye çalışan 12, Türkiye'den de Yunanistan'a gitmeye çalışan 29 kişiyi yakaladı.

Jandarma Genel Komutanlığı ekipleri, Türkiye'de bulunma izni olmayan 45, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri de 119 kişi hakkında işlem yaptı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

abdullah

sakın haaaa....7 haziranda çok yanlış yaptınız...tekrar yanlışa düşmeyin yoksa bu millet size desteğini çeker...mesut yılmazın bu milletin zihninde mikroptan farkı yok...onun yaptıklarını bu millet unutmadı...en başta kuran kursları ve imam hatiplerin orta kısmı onun zamanında kapatıldı...'siyasi geleceğime mal olsa da 8 yıllık eğitim çıkacak.' diyen oydu....

Görüş Bildir Bizimle Paylaş