DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suriye'deki iç savaş

Suriye'deki iç savaş

01.06.2015 19:55:30
Suriye'nin İdlib kentindeki Eriha ilçesinde rejim tarafından öldürüldüğü tahmin edilen aralarında askerlerin de bulunduğu 29 kişinin cesedi su kuyusundan çıkarıldı.

İdlib Sivil Savunma Ekibi Medya Sorumlusu Mecd Halef, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Rejim güçleri, bölgeden çekilirken aralarında askerlerin de olduğu 29 kişiyi öldürüp Et-Tel bölgesindeki bir su kuyusuna atmış. Bu sabah cesetlere ulaştık" dedi.

Cesetlerden bazılarının yaklaşık 1 ay önce kuyuya atıldığını ifade eden Halef, "Cesedine ulaşılan askerlerin ordudan ayrılmaya çalıştığı için, sivillerin de tasfiye amacıyla Tel bölgesindeki geçiş noktalarındaki rejim unsurları tarafından öldürüldüğü ihtimali üzerinde duruluyor" ifadesini kullandı.

Halef, ilçedeki başka kuyularda da cesetler olabileceğini belirterek, arama çalışmalarının hala devam ettiğini ancak gerekli ekipmana sahip olmadıkları için su dolu kuyularda gerektiği gibi çalışamadıklarını aktardı.

Ahraru'ş Şam, Aksa Askerleri (Cundu'l-Aksa), Sunne Ordusu (Ceyşu's-Sunne), Feyleku'ş-Şam ve Hak Tugayı (Livau'l-Hak), Nusra Cephesi gibi grupların, Fetih Ordusu (Ceyş'ul Fetih) adı altında, Nisan ayında İdlib'e ortak saldırı düzenlemesi sonucu kent merkezi tamamen muhaliflerin kontrolüne geçmişti.

Fetih Ordusu'na bağlı birlikler, İdlib'in güneyindeki Eriha ilçesinin denetimini de 28 Mayıs'ta ele geçirmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ahmet yavuz

Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) “Kur'ân İslâm'ı” peygamberiydi.Le küm dini küm veliye din.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş