DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Suikast hazırlığındaki terörist adliyeye sevk edildi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde devlet büyüklerine suikast hazırlığındayken yakalanan kadın terörist, adli makamlara sevk edildi.

5 Yıl Önce
2017-07-25 21:29:10


Hakkari Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 19 Temmuz 2017 günü Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından durumundan şüphelenilen E.Ç. (19) isimli şahsın yakalandığı belirtildi. Yakalanan şahsın üzerinden bir adet not defteri ve örgütsel doküman çıktığı ifade edilen açıklamada, "Ayrıca şüpheli şahsın göstermiş olduğu yerde yapılan arama sonucunda 1 adet el bombası ve 1 adet roket sevk fişeği ele geçirilmiştir" denildi.

Kadın teröristin sorgusunda verdiği bilgilere de yer verilen açıklamada, "Yapılan sorgulamalar sonucunda şahsın, devletin üst düzey yöneticilerine suikast planladığı, eylem hazırlığı için örgüt tarafından keşif çalışması yapmak için görevlendirildiği, 2016 yılı içerisinde değişik tarihlerde çeşitli eylemlere katıldığı ve 2 askerin şehit edilmesindeki saldırıda yer aldığı anlaşılmıştır. E.Ç. isimli şahıs, 25 Temmuz 2017 tarihinde adli makamlara sevk edilmiştir" denildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş