DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Spil Dağı 'Arap turisti' bekliyor

Spil Dağı 'Arap turisti' bekliyor

20.06.2015 16:30:22
Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Spil Dağı'nda yapımı devam eden sosyal tesisler ile altyapının tamamlanması halinde doğayı ve serin havayı seven Arap turistlerin Manisa'ya daha çok geleceğini bildirdi.

İbrahim Sudak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kente yoğun olarak gelen Alman, Fransız ve Uzakdoğu ülkelerindeki turistlerin yanı sıra Arap turistlerin de gelmesi için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Manisa'ya inanç turizmi çerçevesinde gelen çok sayıda turistin olduğunu kaydeden Sudak, "Bunun yanında bizim farklı turist kitlelerini de kente getirmemiz gerekiyor. Ekonomik anlamda da kente önemli girdiler sağlayacak Arap turistleri Manisa'ya getirmek faydalı olacaktır" dedi.

Arap turistlerin serin hava ve doğayı sevdiğini, önem verdiğini ifade eden Sudak, bu anlamda Manisa için en büyük avantajlarının Spil Dağı olduğunu vurguladı.

Spil Dağı'na yapılacak teleferik ve otellerin de içinde bulunduğu sosyal tesislerin tamamlanmasıyla turizme daha iyi hizmet vereceklerini anlatan Sudak, şunları söyledi:

"Araplar yaylayı ve dağı çok seviyorlar. Spil'de altyapıyı tamamladığımızda kentteki tarihi dokuyla birlikte Arap turistleri Manisa'ya çekmek daha kolay olacaktır. Arapların, Bursa'yı ve Karadeniz'i tercih etmelerindeki sebep doğasıdır. Biz de Spil gibi bir zenginliğimizi avantaja çevirmek istiyoruz. Turistin kente gelmesi kent ekonomisini de canlandıracaktır. Arap turistleri Manisa'ya çekmeyi başarabilirsek kente gelip para harcayan turist kalitesi de gelişecektir. Sadece günü birlik gelip İzmir'e dönelim hesabında olmayacak turistler. Şehrin onlarca tarihi mekanını dolaşacak daha sonra da Spil'e çıkıp o huzuru bulacak ve Spil'deki otellerde rahatça konaklama imkanına sahip olacak."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

harun kara

azadi isimli kişi belliki senin haber kaynağın iftiracı yalancı pkk medyası..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş