DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sisi Almanya'da protestolarla karşılandı

Mısır'ın darbeyle başa gelen Cumhurbaşkanı Sisi'nin Almanya Cumhurbaşkanı Gauck ve Başbakan Merkel ile gerçekleştirdiği görüşmeler, göstericiler tarafından protesto edildi.

7 Yıl Önce
2015-06-03 15:00:54

Cumhurbaşkanlığı Sarayı Schloss Bellevue'de şeref defterini imzalayan Sisi için askeri tören düzenledi.Gauck ile Sisi'nin görüşmesi basına kapalı devam etti.

Görüşme sırasında, Alman polisi Sisi karşıtlarının, sarayın uzağındaki bir noktada, Sisi yanlısı gruba ise Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde toplanmasına izin verdi. 

Ellerinde "İdam cezalarını durdurun" ve "Askeri darbeye hayır" yazan dövizler taşıyan Sisi karşıtları, "Çocuk katili Sisi" ve "Mursi reisimiz" sloganları attı.

Hitler'e benzetilen Sisi pankartına izin verilmedi

Gösteri sırasında fotoğrafına bıyık boyayarak Hitler'e benzetilen Sisi pankarta polis el koydu.

Pankartı taşıyan ve polis tarafından kimlik bilgileri alınan Ahmed Elshazly, Alman vatandaşı olduğunu ve polisin kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Sisi-Merkel görüşmesi sırasında da gösteriler sürdü

Sisi, Gauck ile görüşmesinin ardından Almanya Başbakanı Angela Merkel ile başbakanlık binasında bir araya geldi. Sisi, görüşme öncesi Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü üyelerince protesto edildi.

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü Almanya Şube Başkanı Christian Mihr, Sisi'nin Almanya'ya hoş gelmediği yönünde bir sinyal vermek istediklerini söyledi.

Sisi'nin basın özgürlüğüne karşı olduğunu ifade eden Mihr, Mısır'daki gazetecilerin durumunun korkunç olduğunu söyledi.

Mihr, "Mısır'da gazetecilik yine bir suç haline geldi. Mübarek döneminden daha kötü oldu. En az 10 gazeteci ceza evinde ve bu büyük bir skandal" diye konuştu. 

Alman hükümetinin, Mısır ile yapılan görüşmelerde bu konuları ele alması talebinde bulunan Mihr, "Görüşmelerde ciddi insan hakları ihlallerinin dile getirilmesi lazım. Merkel bunu yaparsa doğru ve iyi olur" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Davetci

Patrona emredip verdirmek kolaydir ama devlet memurlar acliktan oluyorlar.her sene verilen % 3 luk zam sadece bes tane simit parasina yetiyor. Guya dunyanin sayili guclerinden ve gelismis ulkelerinden olan turkiye ancak 5 simit parasi mi verebiliyor.rafah seviyemiz bes simit mi

Görüş Bildir Bizimle Paylaş