DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Silvan'da sokağa çıkma yasağı

Silvan Kaymakamlığı ilçede ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

7 Yıl Önce
2015-08-24 15:39:09

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde Silvan Emniyet Müdürlüğü ekipleri bu sabah saatlerinde yeniden mahallelere giderek hendekleri kapatmak istedi. Ancak polis ekiplerine PKK'lılar tarafından ateş açıldı. Polislerin de karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmalar bazı sokaklarda devam etti. Mahalle sakinlerinin bir bölümü olaylar yüzünden evlerinden ayrılıp yakınlarının yanına gitti. Olaylar nedeniyle ilçede esnafların büyük bölümü kepenk kapattı. Özellikle Tekel ve Mescit mahallerinde olaylar devam ediyor.

Silvan'da olayların sürdüğü Tekel ve Mescit mahallerine bugün saat 14.00'den itibarenaskerler de zırhlı araçlarla girdi. Askerler mahalle aralarına girerek, önlem almaya başladı. Mahallelerin girişlerinde önlem alan polis ekipleri giriş ve çıkışlara izin vermiyor.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KARARI ALINDI

Silvan Kaymakamı Murat Kütük imzası ile alınan kararda, Silvan ilçe merkezinde saat 12'den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mehmet Türkoğlu

Üniversite falan açmayın o zaman kardeşim. Onca senemizi verdik mezun olacağız diye, canımız çıktı, tonla para döktü bu kadar insan. Mâdem iş vermeyeceksin niye çalıyorsun senelerimizi? Okulu bitireli seneler oldu hâlâ işsizim ulan ben. Evlenemiyorum sizin yüzünüzden. Bir erkeğin işsiz olması ne demek biliyor musunuz? Ölüm demek. Ölüm.Ülkenin her tarafını üniversite ile doldurarak bu milletin pırıl pırıl evlatlarına umut dağıtıp sonra da onları bir başına ortada bırakmanın vebâli omuzlarınızda. Allah sizi ıslah etsin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş