DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sigara yarı açık alanlarda da yasaklanacak

Pastane, restoran gibi yerlerin önünde bulunan yarı kapalı yerlerde de sigara içmek yasak olacak.

5 Yıl Önce
2017-01-05 12:11:37

TIMETURK|HABER MERKEZİ

Sağlık Bakanı Recep Akdağ sağlıklı yaşamı teşvik etmek için ülke programlarını 2017'de çok belirgin hale getireceklerini, bu kapsamda tütün ve tütün mamulleri ile mücadele kapsamında önemli adımlar atılmaya devam edileceğini ifade etti.

Akdağ, kapalı alanlarda sigara yasağını çok daha sıkı bir şekilde takip ederek tütünle mücadelede yeni bir dönem başlatacaklarını söyledi.

LOKANTA VE PASTANE ÖNLERİNE YASAK 

Akdağ, tütünle mücadelenin kapsamının bu yıl içerisinde daha da genişletileceğini dile getirerek şöyle devam etti:

"Lokanta, pastane, restoran gibi yerlerin önünde kapalı yerler yapılıyor, 'Yanları açık' denilerek sigara içilebiliyor. Üstü kapalı olan, tek bir tarafında bile duvar bulunan yerleri kapalı alan sayacağız. Materyalin ne olduğu önemli değil, cam dahi olsa burası da kapalı alan sayılacak."

GEÇEN YIL TOPLU KULLANILAN AÇIK ALANLAR YASAKLANMIŞTI

Geçen yıl Tütünle Mücadele Eylem Planı'nı kapsamında açık havada sigara yasakları başlamıştı.

Çocukların faydalandığı tüm açık alanlarda, yürüyüş yollarında, vatandaşların spor yaptığı aletli egzersiz alanlarında, havaalanı, otobüs terminali, tren garı, alışveriş merkezi, sinema, tiyatro, sağlık kurum ve kuruluşu gibi insanların yoğun olduğu yerlerin giriş kapılarına asgari 5 metre mesafede olacak şekilde sigara tüketilmesi yasaklanmıştı.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş