SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
Selahattin Demirtaş adaylıktan çekilecek mi?

Selahattin Demirtaş adaylıktan çekilecek mi?

Selahattin Demirtaş, 53 kişinin katledildiği Kobani olayları öncesinde 'sokağa çağrı yaptığının' ispatlanması halinde Erdoğan lehine adaylıktan çekileceğini söyledi.

Selahattin Demirtaş adaylıktan çekilecek mi?
12.6.2018 14:29:08

HDP'nin terör suçundan tutuklu Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş dün Twitter hesabından "Ey Erdoğan! Sana siyasi tarihinin en büyük fırsatı: 24 Haziran'a kadar bu tweetimin altına, Selahattin Demirtaş olarak yaptığımı iddia ettiğin "53 kişinin katledilmesi sözde talimatımı" paylaşırsan söz veriyorum, senin lehine Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekileceğim" demişti.

2018-06-12_14h25_00

O KARAR SIRASINDA DEMİRTAŞ DA TOPLANTIDAYDI

Demirtaş'ın 11-12-13 Nisan 2018 tarihleri arasında Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen davada verdiği ifadede, HDP'nin 6 Ekim 2014 günü 21:20'de yaptığı halkı sokağa dökmeye yönelik yaptığı basın açıklaması içerikli çağrının kendisinin de bulunduğu Merkez Yürütme Kurulu tarafından alınan karar ardından yapıldığını anlatıyor.

Sabah'tan Nazif Karaman'ın haberine göre Selahattin Demirtaş söz konusu mahkemeye verdiği ifade sırasında hakim, "Yani siz o açıklamanın (6 Ekim 2014 tarihli çağrı) yapılmasından haberdar değilsiniz özetle. Böyle mi anlıyorum?" dedi.

Bunun üzerine Demirtaş, "Benim de içinde bulunduğum toplantıda alınmış bir karardır. Öyle haberdar değilim falan değil. Ben sadece açıklama basına geçilirken, yazıldığında Başbakan ile görüşme halindeydim diyorum. Sonuna kadar ben o açıklamanın meşruiyetinin, haklılığının arkasındayım" cevabını verdi.

Hakimin, "Basın açıklamasının yapılma kararı alınmıştı siz çıktığınızda?" diye sorduğu Demirtaş, "Tabii ki, tabii ki. Alınmıştı, hiçbir tereddüt yok o konuda" ifadelerini kullandı.

"HALKIMIZA ACİL ÇAĞRI..."

HDP Genel Merkezi'nin resmi Twitter hesabından 6 Ekim 2014 günü saat 21:20'de yapılan 'Halkımıza Acil Çağrı' başlıklı açıklamada "Kobane'ye ambargo tutumunu protesto etmek üzere halklarımızı sokağa çıkmaya ve sokağa çıkmış olanlara destek vermeye çağırıyoruz" ifadeleri kullanılmıştı.

2018-06-12_14h23_24


      YORUM YAZ

  YORUMLAR

  / 13.6.2018 00:15:04
  Ha gayet !!! barajı aşmak için cici çocuk saz çalarken videosunu verin...
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR