DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Selahattin Demirtaş'a suikast ihbarı

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'a yönelik suikast ihbarının PYD tarafından verildiği öne sürüldü...

7 Yıl Önce
2015-10-15 04:52:28

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a yönelik suikast haberi gündemi ısındırmaya devam ediyor. Kulis bilgisine göre, PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'nin Demirtaş'a suikast yapılacağı ihbarını verdiği iddia edildi.

Milliyet'in haberine göre, PYD yetkilileri, Demirtaş'a saldırı için 20'nin üzerine militanın oluşturduğu infaz timinin Türkiye'ye girdiğini HDP'ye iletti. Bunun üzerine Demirtaş'ın, 5 Ağustos'ta Ankara'da gazetelerin temsilcileriyle yapacağı toplantıyı iptal ettiği açığa çıktı.

Bir süre önce de HDP yönetimi, İçişleri Bakanlığı'na yazılı başvuru yaparak Demirtaş'a yönelik suikast bilgisini iletti ve gerekli önlemlerin alınması istendi. Başvuru dilekçesinde, “Tarafımıza ulaşan kesine yakın bilgilere göre; Suriye'den IŞİD'e bağlı bir timin Eş Genel Başkanımız Sn. Selahattin Demirtaş'a suikast için Türkiye'ye giriş yaptığı öğrenilmiştir. Kişilerin eşkalleriyle ilgili bilgimiz bulunmamaktadır. Bu hususta gereğinin yapılmasını arz ve rica ederiz” denildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

amed

isid niye sukast yapsin isid her video paylasiminda erdogana tagut isbirlikci diyor niye erdogana suikast yapmiyorda selahatin demirtasa yapiyor bu bir yön saptirma taktigidir mit sukasti yapacak iside yikacak selahatinin basina bir sey gelirse tcyi basiniza yikariz bunu bilesiniz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş