DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sarıgül: Partimizi iki seçimde iktidara taşıyamayan genel başkan istifa edecek

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, kurucu üyeliğini yaptığı Türkiye Değişim Hareketi'nin partileşme kararı aldığını, kuruluş dilekçesini 20 Aralık'ta vereceklerini açıkladı. Sarıgül, 'Partimizi iki genel seçim iktidara taşıyamayan genel başkan istifa edecek' dedi.

11 Ay Önce
2020-12-03 16:37:36

Pandemi önlemleri nedeniyle Ankara'da belirli sayıda kurucu ve teşkilat mensubu ile bir araya gelen Türkiye Değişim Hareketi lideri Mustafa Sarıgül, partilerinin 20 Aralık Pazar günü resmen kurulacağını duyurdu.

Sarıgül, partinin adı, logosu ve kurumsal kimliğini ise kuruluştan 3 gün önce, 17 Aralık Perşembe günü kamuoyu ile paylaşacağını söyledi.

Sarıgül, "Milyonlarca fedakar, cefakar arkadaşımızın sevgiyle büyüttüğü Türkiye Değişim Hareketi partileşme kararını almıştır. Türkiye Değişim Hareketi siyasete yeni bir soluk getirmek, mevcut kalıpları kırmak, yitirilmiş umutları yeşertmek üzere bugün bu an itibarıyla büyük Türk milletinin karşısında olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

'Devrim lafla olmaz, reform ve değişim lafla olmaz'

Partinin Türkiye'ye yeni bir soluk getirmek için yola çıktığını vurgulayan Sarıgül, şöyle konuştu:

"Partimizi barış ve güvenliği koruma, insan hakları, sosyal ve ekonomik gelişmeyi sağlama, fakirlikle mücadele günü olan 20 Aralık 2020 günü resmen kuruyoruz. Milletimize hayırlı ve uğurlu olsun. Bu parti; benim partim, sizin partiniz değil, Allah izin verirse 83 milyonun partisi olacak. 83 milyonu kucaklayacak. Partimizin ismini, logosunu, kurumsal kimliğini 17 Aralık 2020 günü bütün ulusumuzla paylaşacağız. Partimizin ülkemizin iç ve dış konulara getirdiği çözümleri ülkemizi bu çıkmazdan kurtaracak programımızı kuruluş günü olan 20 Aralık'ta umudun merkezi olan genel merkezimizde bütün umudumuz ile paylaşacağız."

Partide adaleti sağlayarak ön seçimi vazgeçilmez ön prensip kabul edeceklerini belirten Sarıgül, "Buradan ilan ediyorum partimizi iki genel seçim iktidara taşıyamayan genel başkan istifa edecek. Üzerine basarak ifade etmek istiyorum; devrim lafla olmaz, reform ve değişim lafla olmaz. Bir siyasi partinin genel başkanı partisini iki genel seçimde iktidara taşıyamıyorsa o koltuğu bırakacak” diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş