DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Şampiyonlar 20. Vehbi Koç Koşusu'nda yarıştı

Şampiyonlar 20. Vehbi Koç Koşusu'nda yarıştı

7 Yıl Önce
2015-06-04 18:45:34
Türkiye Jokey Kulübü tarafından merhum Vehbi Koç anısına düzenlenen "Vehbi Koç Kupası Koşusu"nun 20'ncisi Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleştirildi.

Koç Holding'den yapılan açıklamaya göre, 1961 yılında Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığı'nı üstlenen, Koç Holding'in kurucusu merhum Vehbi Koç, bu yıl da Türkiye Jokey Kulübü tarafından düzenlenen "Vehbi Koç Kupası Koşusu" ile anıldı.

Veliefendi Hipodromu'nda Vehbi Koç anısına düzenlenen Vehbi Koç Kupası Koşusu'nu, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç ile çok sayıda davetli tribünden takip etti.

1.600 metre çim pistte düzenlenen Vehbi Koç Kupası Koşusu'na; Adnan Menderes Koşusu galibi (G2) Don Destello, Kraliçe II. Elizabeth Koşusu galibi (G2) Es Es Runner, Çaldıran Koşusu galibi (G1) Kalimdor, Erkek Tay Deneme Koşusu galibi (G1) Kuloğlu, Orhan Doğa Özsoy Koşusu galibi (G3) Marvelous Iron, Misis Koşusu galibi (A3) Perfect Warrior, Fatih Sultan Mehmet Koşusu galibi (G1) White Ram, Prens Halim Sait Türkhan Koşusu galibi (A3) Yaramaz Çocuk, Nenehatun Koşusu galibi (G2) Espresso ve Zübeyde Hanım Koşusu galibi (G2) Savurlu gibi safkan İngiliz atları katıldı.

Yarışı, Umur Özarar'ın sahibi olduğu Kuloğlu isimli safkan, jokeyi Halis Karataş ile 1.36.24'lük dereceyle kazandı.

Yarışın ardından Şeref Tribünü'nde yapılan ödül töreninde Umur Özarar birincilik kupasını Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç'un elinden aldı. Umur Özarar kupanın yanı sıra birincilik ikramiyesi olan 126 bin liranın da sahibi oldu.

Türkiye'nin genç yeteneklerinden sanatçı Burcu Bulak'ın "Horses" adlı kişisel sergisi de Vehbi Koç Kupası Koşusu öncesinde Veliefendi Hipodromu'nda sergilendi. Burcu Bulak'ın yaşadığı değişik kentlerdeki kültür ve moda akımlarını gözlemleyerek kendine özgü kolaj tekniğiyle dergi kupürleri, değişik objeler, kumaşlar, boya çeşitleri ve materyallerle tasarladığı sergi, at objelerinin yer aldığı eserlerden oluşuyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Renas Memozini

Alia57 o soz Kürtler icin degil turkler icin soylenmis. Isid barbarlarina sahip cikan onlara her turlu destegi verip suriyeyi kan golune ceviren sizlersiniz.malazgirtte canakkalede allahuekber daglarinda ve kurtulus savasinda turklerle birlikte savasan Kurtlere ihanet ettiniz.onlarin dil ve kimliklerini yasakladiniz.imha ve inkar ettiniz.kendiniz ABD nin kucaginda oturururken Kürtleri Abd ve siyonist kuklasi olarak etiketlediniz.iftiralarinizin haddi hesabi yok.kobani ve suructaki katliamlarin vebali boynunuzdadir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş