DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Saldırıyı yapan silahlı sol örgütler olabilir'

Terör Uzmanı Abdullah Ağar, Beşiktaş'ta meydana gelen saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Ağar, silahlı sol örgütlerden söz ederek DHKP-C'yi işaret etti.

5 Yıl Önce
2016-12-10 23:31:12

TİMETURK | HABER MERKEZİ
DETAY HABER


CNN Türk'e bağlanarak Beşiktaş'ta meydana gelen saldırıya ilişkin değerlendirme yapan Terör Uzmanı Abdullah Ağar, saldırıyı IŞİD'in yapmadığını sol ve silahlı terör örgütleri üzerinde durulması gerektiğini söyledi.

Ağar DHKP-C'yi işaret etti.

İşte o açıklamalar:

"IŞİD DEĞİL"

"Şu değerlendirme kolaylıkla yapılabilir. IŞİD değil."

"DHKP-C'NİN ÜZERİNDE DURULMALI"

"Burada yasa dışı silahlı sol terör örgütler, DHKP-C konuşulabilir."

MEHMET SELİM KİRAZ'I HATIRLATTI

"Çünkü yakın zamanda başka saldırılar da yapılmıştı. Bir savcımızı şehit etmişlerdi."

"TRAVMATİK BİR ORTAM OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR"

"Yapmış oldukları eylemlerle yalnızca yaralamak amacı güdülmüyor. Kontrolsüz duyguların devreye girdiği bir alan üretip, kendileri bu duyguları yönlendirmeye çalışıyorlar. Şu an bu haberleri izleyen insanımız doğal olarak bir korku ve endişe hissi duymaya başlıyor."

NELER YAŞANDI?

İstanbul Dolmabahçe'de 19:00'da oynanan Beşiktaş - Bursaspor maçından yaklaşık bir buçuk saat sonra Vodafone Arena'nın deplasman tribününün yakınlarında bomba yüklü araçla bir saldırı düzenlendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çevik kuvvet polisini hedef aldığı düşünülen saldırıda 20 kişinin yaralandığını açıkladı. Soylu yaralıların polis olduğunu ifade etti.  Başbakan'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile İstanbul Valisi Vasip Şahin'den bilgi aldığı bildirildi. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Başbakanlık tarafından patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiğini bildirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın, İstanbul'daki patlamanın ardından Ankara'dan İstanbul'a gitmek üzere hareket ettiği bildirildi.

BAKAN SOYLU İSTANBUL'DA

Bakan Soylu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile İstanbul'a geldikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu ve Maçka Parı ile Süzer Plaza'nın hemen yanında eskiden Beleştepe olarak bilinen bölgede patlama olduğunu, Maçka'dakinin canlı bomba olma ihtimali olduğunu belirtti.

YARALI SAYISI ARTTI

İki patlama sonrası yaralı sayısının 40'a yükseldiği belirtildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş