SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO

Sakarya’da Suriyeli işçiler ve vatandaşlar arasında gerginlik

Sakarya’nın Hendek ilçesinde sabah saatlerinde Suriyeli işçiler ile vatandaşlar arasında dün çıkan kavga gece saatlerinde de devam etti. İlçede gerginliğin sürmesi üzerine çok sayıda jandarma ve çevik kuvvet ekibi ilçede görevlendirildi.

Sakarya’da Suriyeli işçiler ve vatandaşlar arasında gerginlik
16.06.2017 07:40:00

Hendek ilçesinde sabah saatlerinde 2. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir fabrikada Suriyeli genç ile fabrika bölüm sorumlusu arasında bir tartışma çıktı. Tartışma sonrasında Suriyeli genç yanında getirdiği 10 arkadaşı ile bölüm sorumlusunun otomobiline taşlı ve sopalı saldırı düzenledi.

Meydana gelen olayda 2 kişi yaralanarak Hendek Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaşanan gerginlik sonrası olay gece saatlerinde ilçe merkezinde de devam etti. Hendekli grup ile Suriyeliler arasındaki gerginlik saatler ilerledikçe büyüdü. Olayların sürmesi üzerine Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ekipleri ve çok sayıda polis ilçe merkezinde güvenlik önlemi aldı.

YÜZLERCE KİŞİ DARP ETTİ... EVLERE GİRDİ

Hendek ilçe merkezinde toplanan yüzlerce kişi gece saatlerinde yoldan geçen 6 Suriyeli sığınmacıyı darp etti. Ardından Suriyeli ailelerin kaldığı evlere yönelen kalabalık 3 eve zorla girerek içeride bulunanları darp etti.

KAVGALAR SÜRÜYOR

Ekiplerin sabaha kadar ilçe merkezinde devriye atacağı öğrenildi.

Yaşanan olayların içinde olduğunu söyleyen Emre Susuz isimli şahıs ise çok sayıda Suriyeli sığınmacıyı dövdüklerini pervasızca anlattı:

Sanayide Suriyeliler kavga çıkartmışlar, otomobillere saldırmışlar. Kadınlara da laf atıyorlarmış. Bizde bundan dolayı toplandık baya kişi, Suriyelileri gördüğümüz yerde dövdük. Burada mezbahane denilen bir yer var, oraya geçtik orada da çok sayıda Suriyeli dövdük. Daha sonrasında Hendek Meydanına geldik. Olaylar esnasında polisler geldi, jopla müdahale etti. 1-2 kişinin olay esnasında gözaltına alındığını duydum. Jandarma ve Çevik Kuvvet ekipleri geldi. Beklemeye devam ediyoruz."


    YORUM YAZ

YORUMLAR

ahmet burnaz / 20.06.2017 00:35:24
Benzer olaylar Batıda Müslümanlara karşı yapılıyor. Avrupalı liderler de göz yummaya devam ettikleri için Naziler dönemini yaşamak sadece zaman meselesi. Ülkemizde de durum tehlikeli hal alıyor. Neyse ki Erdoğan var. Aksi halde faşist yaklaşımların ümmet kardeşliğini daha ilk günden ne hale getireceğini düşünmek bile istemiyorum. Olayları Suriyeli, Kürt vb. isimlendirmelerle anlatmak çok yanlış. Hata yapan, suç işleyen bireyler vardır; cezalandırılması gerekenler de onlardır.Yukarıdaki olayda da görüldüğü gibi adaletsiz tutumları sürdürürsek Beşar Esad'dan ne farkımız kalır?
betül keskin / 19.06.2017 18:37:55
Suriyeliler en pis işlerde, asla bir Türkiyelinin çalışmayacağı ücretlerle çalışıyor. Halk onların çalışma izinlerinin olmayışını bu şekilde suistimal ediyor. Birçok haksızlıklara uğruyorlar ve hiç bir şekilde haklarını arayamıyorlar. Haklarını arayamamaları - doğal olarak- kendi haklarını elde etme çabasını doğuruyor. Suçsuz insanların, misafirlerimizin evlerine girip de onları darp etmek ne demek? Bu mu bizim ev sahibi olarak yapacağımız? İnsanlık nerede kaldı? Her birey hata yapabilir, ama eve zorla girmeler, sırf Suriyeli oldukları için kardeşlerimizi dövmek de ne demek? Utanç duyuyorum!
Serhat / 16.06.2017 09:32:05
Bu tiplere kapı açıldı. Kardeşlik yapıldı madem bu kadar cahilleri var kardeşlik duygusu yok, bunun gibileri sınır dışı edilmesi gerekir. Hemen hemen her gün bir Suriyeli haberi ve kavga yazık ülkeme
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ