DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Said Nursi'nin talebesi kime oy verecek?

Bediüzzaman Said Nursi'nin yaşayan son talebesi 94 yaşındaki Abdullah Yeğin, Ak Parti'ye oy vereceğini açıkladı...

7 Yıl Önce
2015-06-02 04:08:06

Ankara'da tedavi gördüğü hastanede konuşan Said Nursi'nin hayatta kalan son talebesi Abddullah Yeğin, 7 Haziran seçimlerinde Ak Parti'ye oy vereceğini açıkladı. Yeğin, "Bu seçimde oy kullanmak; vatan, millet ve mukaddesat düşmanlarına ok atmak gibidir" dedi.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; Bediüzzaman Said Nursî'nin yaşayan vârislerinden Abdullah Yeğin, Ankara'da tedavi gördüğü hastaneden, yakınlarının ve doktorların uyarılarına rağmen oyunu kullanmak için bir günlüğüne ayrılarak İstanbul'a gelecek.

OY KULLANMAK VATAN DÜŞMANLARINA EN GÜZEL CEVAPTIR

Abdullah Yeğin, bu konudaki kesin kararını, 'Bu seçimde oy kullanmak; vatan, millet ve mukaddesat düşmanlarına ok atmak gibidir' diyerek açıkladı. Ziyaretine gelenlere de 'Mutlaka gidin, açık açık reyinizi kullanın' şeklinde uyarılar yapan Abdullah Yeğin, Pazar günkü seçimlerin önemini şu sözleriyle vurguluyor:

İHANET CEPHESİNE KARŞI AK PARTİ DEMEK EN BAŞTA GELEN VAZİFEMİZDİR

'İslâmiyet güneş gibidir, üflemekle sönmez. En son ve hak din olan İslâmiyete düşman olanları ve onlara yardım edenleri iyi tanımak lâzımdır. Bunları Cenab-ı Hak iki cihanda rezil edecektir. Zındıka komitesi ve din düşmanlarıyla işbirliği yaparak vatana, millete, dine, mukaddesata ihanet edenlere sakın fırsat vermeyin. Bu ihanet cephesinin karşısında yer almak ve AK Partinin lehinde oy kullanmak, hepimizin başta gelen vazifesidir. Gidin, oyunuzu açık açık kullanın.'

SAĞLIĞIM ELVERMESE DE OYUMU KULLANACAĞIM

Bir süredir Ankara Hastanesinde bronşit tedavisi gören Abdullah Yeğin, kendisinin de mutlaka oyunu kullanmakta kararlı olduğunu, sağlığı elvermese dahi bir günlüğüne İstanbul'a giderek oyunu kullanacağını bildirdi.

80 YILDIR RİSALE-İ NUR TALEBESİ

94 yaşında olan Abdullah Yeğin, ortaokul öğrencisi iken Bediüzzaman Said Nursî'yi Kastamonu'da ziyaret etmiş ve 'Öğretmenlerimiz bize Allah'tan bahsetmiyor; bize Hâlıkımızı tanıttır' diyerek, Risale-i Nur'dan önemli bir bölümün yazılmasına sebep olmuştu. Bu ziyareti nedeniyle okulda disiplin kuruluna verilen ve karakolda sorguya çekilen Abdullah Yeğin, üniversite öğrenciliği sırasında sürekli olarakBediüzzaman'ın hizmetine girdi. Yeni Lügat adlı eserin sahibi olan Abdullah Yeğin, Bediüzzaman'ın vasiyetinde adı geçen hizmetkârları arasında yer alıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ekrem budak

Aynen öyle mhp aksi bir durumda böyle bir eleştiriyi kabul edermiydi acaba Her kes aldığı oya gòre konuşsun yüzde 52 ye saygılı olsun bahçeli çok vatanpersin de niye hdp kadar vekil çıkarabildin haddini bil ağzını bozma yakışmıyor

mehmet

Ref ref kardeşim belliki külliyatı hiç okumamişsın. Sana tavsiyem hayatında bir kez olsun külliyatı oku. O zaman söylediklerinde ne kadar yanıldığını göreceksin...

Ref Ref

Bu dine hizmet ancak ve ancak mevcut rejimin kollarından el ayak çekmek ile olur yoksa böyle parti çığırtkanlığı yapmak ile olmaz.. Hani üstad bu işten Allaha sığınıyordu?hani talebeler?niye sığınmıyor neden balıklama atlıyor? Siz üstadın fikrinden itikadından görüşünden fersah fersah uzaksınız!

Ref Ref

nereden nereye ? siyasetten el etek çeken bir üstaddan parti çığırtkanlığı yapan bir cemaate .. Allah ıslah etsin sizi..Şimdi nasıl Hizmet edeceksiniz İslam'a?artık siz rejimin bir ayağında bir parti destekçisi oldunuz peki şimdi nasıl diğer meşrepten gruptan partiden birilerine dini Anlatacaksınız?sizi nasıl dinleyecekler?

osmanli

Sayın ref ref bence sen üstad hakkinda hic birşey bildiğin yok sadece salliyorsun ustadin ehvenü şer kaidesi içerisinde talebelerin secimde oy kullanabileceğini ayrıca kendiside demokrat partiye oy kullandığını ve bunu teşvik ettiğini ayrıca oy kullanmak siyaset yapmak değil vatandaşlık görevi olduğunu öğrenmenin isterim.

ömer

hani Cebrail parti kursa oy vermezdiniz siz de. REF ref boş boş konuşma. Müslümanlara zulmeden parti için kapı kapı ablalarınız dolaşıp oy topluyor.

Ref Ref

Bana konuşmayı öğreten ve külliyatı okumamı tavsiye eden kardeşlerime bende diyorum ki bu eseleri şerh eden alimi Molla Muhammedi okusunlar.. hatalarını anlasınlar yoksa döne döne risale-i nur okuyacak ama anlayamaycaksınız

görüş açısı

Ref Ref kesinlikle haklısın,Para dolu torbaları,binlerce dolarlık kol saatlerini,lüksü,şatafatı kuran ı kerimin sure adına hakaret eden bakanları daha unutmadık,.Müslümanım diye geldiler ama bu mübarek dini kendi çıkarlarına alet ettiler.Bu ülkeyi polis devleti haline getirdiler,her gün yeni bir vukuatla karşı karşıya kalıyoruz.Neredeyse Üstadı AKP üyesi yapacaksınız.Bir Müslüman ya dürüst olur yada mırın kırın etmez hem dürüst hem hırsız hem yalancı olmaz,olsa olsa buna münafıklık denir

Görüş Bildir Bizimle Paylaş