DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sahura Rumeli ezgileriyle uyandılar

Sahura Rumeli ezgileriyle uyandılar

21.06.2015 04:08:11
Bursa Folklor Eğitim Merkezi Spor Kulübü (BURFEM) üyesi gençler, mahalle sakinlerini sahura davul yerine akordiyon, tef, klarnet ve darbukadan oluşan enstrümanlar ve Balkan müziğiyle kaldırdı.

Merkez Osmangazi ilçesi Selamet Mahallesi'nde, BURFEM Merkezi üyesi gençlerden oluşan bir grup, vatandaşı sahura kaldırmak için farklı bir yöntem denedi.

Rumeli yöresine özgü kıyafetler giyen gençler, tef, darbuka, akordiyon ve klarnet eşliğinde Balkan müziklerini çalarak sokakları dolaştı.

Mahalle sakinleri, sokak sokak dolaşan, yöresel halk oyunlarını sergileyen gençlere evlerinde yaptıkları börek ve tatlılardan ikram etti.

Rumeli Dernekleri Federasyonu (RUDEF) Sanat Yönetmeni Adem Serbest, gazetecilere yaptığı açıklamada, organizasyonu bu yıl 4'ncü kez düzenlediklerini söyledi.

Artık geleneksel hale gelen organizasyonun şöhretinin Bursa dışına çıktığını anlatan Serbest, "Tüm Türkiye'den hatta Balkan ülkelerinden olumlu tepkiler alıyoruz. Organizasyonu, rahatsızlık vermemek için haftasonu düzenliyoruz" dedi.

Serbest, Selamet Mahallesi'nde bu yıl çok kalabalık bir sahur programı da düzenlemeyi arzuladıklarını vurgulayarak, "Bu organizasyonumuz artık neredeyse özlemle bekleniyor. Ramazan ayına girer girmez vatandaşlar, 'etkinliği ne zaman yapacaksınız?' diye soruyorlar. Her yıl katılım daha fazla oluyor" diye konuştu.

Tüm Rumeli Dernekleri Federasyonu (RUMELİFED) Genel Başkanı Selim Yedikardeş de organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Organizasyonun ardından gençler, vatandaşların dağıttığı börek ve diğer yemeklerle sahur yaptı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ALİ AL

ne kadar utanmaz insanlarısınız yaaa. abd-rusya-ab-israel topraklarınız da, her türlü silahı deniyor, tatbikat yapıyor sen seviniyorsun. o bombalar senin başına düşsün, soyun tükensin utanmazlar. sizin gibi satılmış kürt yöneticiler olmasa idi orta doğu bu hale gelmezdi. canınız cehenneme...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş