SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

Saadet Partisi adayı Gökçınar'dan İmamoğlu'na tebrik

Saadet Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Necdet Gökçınar, seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ederek kendisine başarılar diledi.

Saadet Partisi adayı Gökçınar'dan İmamoğlu'na tebrik
24.6.2019 07:36:52

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Gökçınar, “Aziz İstanbullu hemşehrilerimiz, Büyük bir olgunluk ve katılımla seçimi gerçekleştirdik. Hepinize en kalbi şükran ve teşekkürlerimi arz ederim. İBB Başkanlığını kazanan Sayın Ekrem İmamoğlu Bey'e yapacağı hayırlı işlerinde başarılar dilerim. Hemşehrilerimi hürmetle selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

'31 MART'TAN ÖNCE TERÖRİST İLAN EDİLDİK, SONRA OYUNA TALİP OLUNAN OLDUK'

Seçim sürecini T24'e değerlendiren Gökçınar, "31 Mart'tan önce 'Saadetçik'tik, terörist ilan edildik; 31 Mart'tan sonra oyuna talip olunan olduk. Saadet'in anahtar bir rol oynadığını görmüş olduk" dedi.

Gökçınar, 31 Mart öncesi ve sonrasında SP adına farklı süreçlerin işlediğini söylerken, "31 Mart'tan önce 'Saadetçik'tik, terörist ilan edildik. Medya da 2 aday varmış gibi davrandı. Bu durum Türkiye demokrasisine katkı sağlamadığı gibi, millet iradesinin sağlıklı bir şekilde tecelli etmesine de engel. 2 aday varmış gibi görünmesi sağlıklı değil" ifadelerini kullandı.

'DEMOKRASİMİZİN SAADET'E İHTİYACI VAR'

YSK tarafından seçimlerin yenilenmesi kararı sonrası diğer partilerin SP'ye karşı duruşunda bir değişiklik olduğunu söyleyen Gökçınar, "Oyuna talip olunan olduk, Saadet'in ne kadar anahtar bir rol oynadığını da gösterdik. Tabi oyumuzdaki kayıpta yaşanan mağduriyetin etkisi var ancak bizim duruşumuz hiç değişmedi. Bundan sonra da oy oranına bakmadan aynı şeyleri söyleyeceğiz: Demokrasimizin Saadet'e ihtiyacı var" açıklamasında bulundu.

Gökçınar, Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın katıldığı ortak canlı yayını eleştirirken, "Öyle yapmayalım, biz kazanacak gibi çalıştık, adaylardan bizim davet edilmememize ilişkin bir çıkış beklerdim" dedi. "Seçimin kazananı biziz" diyen Gökçınar, "Ayrışmaya karşı durduk, toplumdaki birleşmeyi sağladık, bu duruşumuzun oya dönüşmesi de bir gün olacak" ifadesini kullandı.

​KARAMOLLAOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Milletimizin iradesi tecelli etmiştir. Bize düşen bu karara saygı duymaktır.” ifadesini kullanmıştı.

Karamollaoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin “değerlendirmesinde bulunmuştu. Milletimizin iradesi tecelli etmiştir. Bize düşen bu karara saygı duymaktır. Bu sebeple İstanbul seçimlerinin milletimiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ediyor, sandıktan çıkan sonucun 82 milyonun kardeşliğinin pekişmesine vesile olmasını diliyorum.”

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR