DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Rusya, Türkiye ve İran 'çatışmasızlık bölgeleri' konusunda prensipte anlaştı!

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Rusya, Türkiye ve İran’ın çatışmasızlık bölgesi parametreleriyle ilgili prensip olarak anlaştığını bildirdi.

5 Yıl Önce
2017-06-22 22:31:16

Bogdanov yaptığı açıklamada, Rus, Türk ve İranlı uzmanların yürüttüğü müzakerelerde çatışmasızlık bölgesinin parametrelerinin detaylı bir şekilde ele alındığını ve garantör ülkeler olarak prensipte bu hususta anlaşmaya vardıklarını belirtti. Harita üzerinde de gerçekleştirilen çalışmalarda katılımcılar için önemli pek çok nüansların ortaya çıktığına işaret eden Bogdanov, “Garantör ülkelerin çatışmasızlık bölgesinde gerçekten ateşkesi garanti etmesi için bütün bu nüanslar önemli” ifadelerini kullandı.

SON VİRAJ: ASTANA

Müzakereler sonucunda üç garantör ülkenin onayı ile bazı belgelerin hazırlandığını kaydeden Bogdanov, bunların 4-5 Temmuz'da Astana'da yapılacak Suriye konulu görüşmelerde kabul göreceğini umduğunu söyledi.

MUHALİFLER KATILACAK MI?

Bogdanov, Suriyeli muhaliflerin temsilcilerinin görüşmelere katılacağını umduğunu da sözlerine ekledi.

TÜRKİYE'DEN AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Rusya'dan gelen bu 'prensipte anlaşıldı' açıklamasından önce akşam saatlerinde Beştepe'de gazetecileri kabul eden Cumhrubaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, konu ile ilgili açıklamalar yapmıştı. İrahim Kalın'ın ifadeleri için fotoğrafa tıklayınız:

(HABERE GİTMEK İÇİN FOTOĞRAFA TIKLAYINIZ)

681540

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş