DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Rusya'dan şaşırtan ABD savunması

Konaşenkov, Rus savaş uçaklarının Amerikan 'USS Donald Cook' destroyerinin üzerinden uçmasının olağan dışı bir olay olmadığını savundu

6 Yıl Önce
2016-04-17 21:56:04

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rus savaş uçaklarının, Baltık Denizi'nde seyreden Amerikan "USS Donald Cook" destroyerinin üzerinden uçmasının olağan dışı bir olay olmadığını savundu.

"OLAĞAN DIŞI BİR OLAY DEĞİL"

Rusya Savunma Bakanlığının Facebook hesabından konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Konaşenkov, Rus savaş uçaklarının daha önce de Amerikan "USS Donald Cook" destroyerinin üzerinde uçuş yaptığını vurgulayarak, bu uçuşların özellikle gemi mürettebatı için beklenmedik veya olağan dışı bir olay olmadığını savundu.

Batı basını daha önce yayımladığı haberlerde, Rus savaş uçakları ve helikopterinin Baltık Denizi'nde uluslararası sularda seyreden Amerikan "USS Donald Cook" destroyerinin üzerinde tehlikeli şekilde defalarca alçak uçuş yaptığını bildirmiş, uçuşların saldırı simülasyonunu andırdığı ifade edilmişti.

Amerikan gemisinin, pilotlar ile Rusça ve İngilizce irtibat kurma çabalarına ise Rusların cevap vermediği belirtilmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (1)

saga

ABD daha önce teslim olan donanma askerleriyle İran'ın karizmasını kurtardığı gibi bu alçak uçuşlu Rus uçaklarıyla Putin'in karizmasını kurtardı. Çünkü bunların karizmasını TÜRKİYE çizmişti.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş