Ramazan Bayramı kutlanıyor

Ramazan Bayramı kutlanıyor

17.07.2015 17:19:54
Erzincan'da Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

Erzincan Belediyesindeki programda, protokol üyeleri, vatandaşlarla bayramlaştı. Programda konuşan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım, ramazanın dolu dolu geçtiğini, şimdi kucaklaşma zamanı olduğunu söyledi.

Dargınlıkların kırgınlıkların bir tarafa bırakılması gerektiğini, kenetlenme zamanı olduğunu ifade eden Yıldırım, Tükiye'nin zor bir coğrafyada bulunduğunu, bu zor coğrafyada ayakta dimdik durabilmek için kenetlenmenin ve kardeşliğin pekiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Türkiye'nin etrafının adeta ateş çemberiyle çevrildiğini dile getiren Yıldırım, "Üzülerek ifade etmek isterim ki orada yapılmaya çalışılanların benzerini de ülkemizde yapmak için ciddi gayretler var. Bu noktada uyanık, basiretli olacağız. Ülkemizi bölmeye, parçalamaya, takatini azaltmaya yönelik hiçbir faaliyete izin vermeyeceğiz. İşte bu gün burada olduğumuz gibi. Bizim en büyük gücümüz ay yıldızlı bayrağımızdır, 780 bin kilometrekare vatan toprağıdır, 78 milyon vatan evladıdır. Askerimizle polisimizle sivilimizle memurumuzla esnafımızla emeklimizle nasıl bu toprakları bağımsız yaşadığımız bir vatan haline getirdiysek, büyük Atatürk'ün bize işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine Türkiye'yi taşımak da bizim en onurlu görevimizdir" diye konuştu.

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Alevisi, Sünnisi, zengini fakiriyle herkesin kaynaştığı, bir araya geldiği bir ramazanın geçirildiğini belirtti.

Bayramlaşma programına, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti Erzincan Milletvekili Talha Erol Durmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, Emniyet Müdürü Doğan İnci öteki ilgililer ve vatandaşlar katıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kamer türk

bedevi SUUDİ KRALLIĞI abd tarafından yıkılacaktır,, DÜĞMEYE BASILDI BİLE !ALLAHIN arabı, yemende ilerliyemiyor, pers savaşçılarla, 15 yıl savaş tecrübesi yaşamış ,İRANLA hiç baş edemez.. zaten pilotları abd paralı 'black water' şirketinden.pilotu yok. ARABİSTAN ASLANIN KUYRUĞUYLA OYNUYOR VE terörist nusra ve elkaidenin babasdıdır. ESATA YENİLMİŞTİR.