PYD lideri Müslim, Trump'a tweet attı: Türkiye'yi durdurun

Erdoğan, Türkiye'nin sınır güvenliği için her türlü tehdide anında cevap verileceğinin uyarısında bulunmuştu. Bunun üzerine Afrin'e operasyon ihtimali gündeme gelmişti. Olay sonrası PKK Türkiye'deki saldırılarına hız verirken, PYD'de PR (reklam) çalışmasına başladı.

03.07.2017 12:08:08

ABD'nin PYD/YPG'ye verdiği silahlar sonrasında Suriye'deki PYD bölgelerinden Türkiye'ye yönelik taciz atışlarına misliyle karşılık verilmiş, bunlarn en önemlileri de Afrin bölgesinde gerçekleşmişti. PKK'nın Afrin'e yığınak yaptığı haberleri sonrası TSK bölgede bombardıman başlatmıştı.

Olay sonrası PKK Türkiye'deki saldırılarına hız verirken, PYD'de PR (reklam) çalışmasına başladı. Konu ile ilgili ilk adımlardan birini de PYD Lideri Salih Müslim attı. Müslim, Twitter hesabından ABD Başkanı Donald Trump'ı mantion'layarak "Türkiye'yi durdurun" çağrısı yaptı.

İşte o tweet:

YORUMLAR (0)

Barış

Ne kadar komikler, Trump sapığı zaten hep tweet atıp duruyordu şimdide Müslim ayısı tweet atmaya başladı, Şanlı ordumuz Afrine girince bol bol birbirleri ile tweet leşsin dursunlar.

mb07

interneti kim sağlıyor buna?

sekoya

barbarda,terörist'de,vahşide sensin.yerinde dur , geliyoruz. size ancak zaarlık yakışır.