DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Polikliniğin personel yetersizliğinden kapandığı iddiası

Polikliniğin personel yetersizliğinden kapandığı iddiası

28.05.2015 17:27:43
Gaziantep Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hayati Deniz, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından 18 Mayıs'ta açılan Şehitkamil Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Semt Polikliniğinin personel yetersizliği nedeniyle kapandığı iddiasının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Deniz, İl Sağlık Müdürü Sadettin Yazı ile poliklinikte düzenlediği basın toplantısında, basında polikliniğin açılışın ardından personel yetersizliğinden kapandığı yönünde haberlere yer verildiğini anlattı.

Haberlerin gerçeği yansıtmadığını, merkezin aksatmadan hizmet verdiğine dikkati çeken Deniz, şunları kaydetti:

"Açılıştan sonra hizmetlerimiz hiçbir kesintiye uğramadan sürüyor. Günlük 50 ile 70 bandında hastalara hizmet sunuluyor. Kısmen personel ve hekim açığımız olabilir. Bunların hepsi Sağlık Bakanlığı tarafından atama kurallarına konmuş ve çok yakın zamanda tam kapasiteyle hizmetin devamı sağlanacak. Gelen hastalarla ilk etapta yaptığımız ankete göre, özellikle hastanenin çok yoğun bölgede açılmasından dolayı memnun olduklarını öğrendik.

Bu anlamda iki gündür yerel ve ulusal basında yer alan haberlerin maksadının özellikle seçim döneminde algı yönetimi olduğunu düşünüyorum. Bu tür şeyleri kınıyoruz."

Gaziantep'teki görevine yeni başladığını belirten Yazı da poliklinikte çalışan 5 diş hekiminin şu anda ihtiyacı karşıladığını dile getirdi.

İlave atamalar yapılacağına işaret eden Yazı, "Hasta potansiyelinde artış olursa diğer diş merkezlerimizden gerekli takviyeler yapılarak, vatandaşlarımıza hizmetin eksikliği hissettirilmeyecektir" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş