DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Öztrak: Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş hakkındaki rüşvet iddiası için 'gereğini yapın' talimatı verdi

CHP Parti Sözcüsü Öztrak, Ankara'da CHP eski milletvekili Sinan Aygün ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasında yaşanan 'rüşvet' tartışmasıyla ilgili, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yavaş'a, 'Bana bilgi verin ve gereğini yapın' talimatı verdiğini açıkladı.

2 Yıl Önce
2019-12-22 13:34:11

5dff2ba3ae298b7d9038a936 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Ankara'da eski CHP milletvekili Sinan Aygün ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasında yaşanan ‘rüşvet' tartışması ile ilgili konuştu. Gündemde tartışma oluşturan konuyla ilgili CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Öztrak, Kılıçdaroğlu'nun Yavaş'a talimat verdiğini ve gereğinin yapılmasını istediğini aktardı.

"HUKUK NE DİYORSA ONU YAPIN"

Öztrak, "İş döndü dolaştı bir baktık konunun genel başkanımıza arz edildiği ve genel başkanımızın bu konuda bir şey yapmadığı gazetelerde yer alıyor. Böyle bir şey de yok. Genel başkanımıza konu arz edilmiş. Genel başkanımıza zaten herkes ulaşıyor. Genel başkanımız bu konuda bir şey yapmıyor. Böyle bir şey söz konusu değil. Genel başkanımız da bu konunun incelenmesi talimatını "nedir bu konu" diye "bana bilgi verin inceleyin, hukuk ne diyorsa onu yapın" diye yönetim çerçevesinde yollayın sayın Yavaş'a gerekli durumu anlatmış ve "gereğini yapın" demiş. Dolayısıyla böyle bir şey de yok. CHP'de olmaz. CHP'de bu süreçler son derece saydam bir biçimde yürür." dedi.

"ALNIMIZ AK BAŞIMIZ DİK"

Öztrak ayrıca, "Ne Ankara'da ne İstanbul'da ne de AK Parti'den aldığımız şehirlerde artık şehirlerde yeni hataların yapılmasına yeni rantların oluşmasına hiçbir şekilde izin vermeyeceğiz. Hukuk ne diyorsa sonuç o şekilde sonuçlanacak. Gerekli soruşturmalar yapılacak. Alnımız ak başımız dik. Bizim hiçbir şeyden korkumuz yok. Millete verilen sözleri bizim belediye başkanlarımız tutacaktır biz de onların arkasında olacağız." şeklinde konuştu.

"ŞUNU ARTIK KAVRAMAMIZ LAZIM"

"İstanbul'un kaybedilmesiyle başlayan bu mızıkçılık süresi her gün biraz daha gelişiyor" diyen CHP Sözcüsü, "Hatırlayacaksınız önce Saray'a kim gitti kim geldi iddiası ortaya atıldı. Onun arkasından bir belediye başkanımızla ilgili en son yapılan bir operasyon var İzmir'de Urla'da... Ondan sonra arkasından bu olay geldi. Benim gördüğüm kadarıyla olay son derece hukuki bir olay. Baktığınız zaman bir hukuki süreç var, işliyor. O hukuki süreç işlerken belli bir müdahaleler yapılıyor. Yani Ankara'da büyükşehir belediye başkanımız açık, seçik ve net şekilde bu hukuki süreci işletiyor. Başka bir şey de yapması zaten mümkün değil. Şunu artık kavramamız lazım... Gerek Ankara'da gerek İstanbul'da gerekse diğer büyükşehirlerde artık yeni şerifler var. O eskisi gibi bir ranta dayanan rant talanına dayanan düzenin devam ettirilmesi söz konusu değil. Bundan sonra öyle de olmayacak. Zaten sayın Yavaş hukuki süreçle ilgili gerekli açıklamayı kamuoyuna yaptı. Bence herkes onu dikkatle okuması lazım ne olup bittiğini" dedi.

NE OLMUŞTU?

Eski CHP milletvekili, iş adamı Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile CHP'li 3 belediye meclis üyesi hakkındaki '25 milyon lira rüşvet istedikleri' iddiasıyla ilgili yaptığı suç duyurusunda geçen delilleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edeceğini açıklamıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (1)

hakan

Kılıçdaroğlu hukuk falan diyor ama işin şekli bu rezil olayı Ankarayı kaybetmemek için sinan aygün ü yiyecekler,

Görüş Bildir Bizimle Paylaş