DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

7 Yıl Önce
2015-06-01 19:47:48
Orman ve Su İşleri Bakanı ve İzmir milletvekili adayı Veysel Eroğlu, "Meclis açılınca, esnaf ve sanatkarlarımıza daha çok nasıl yardımcı olabiliriz, bu sektörü nasıl daha genişletebiliriz, onlarla uğraşacağız" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyaret eden Eroğlu, birlik yönetim kurulu başkanı Zekeriya Mutlu ile oda başkanlarından sorun ve talepleri dinledi.

Eroğlu, yaptığı konuşmada, kendisinin de bir esnaf çocuğu olduğunu, gömlekten düğün eşyasına, beyaz eşyadan elektronik ürünlere kadar esnaflığın her çeşidini yaptığını vurgulayarak, "Babamın dükkanında, dükkan da süpürürdük, mal da satardık. Babamdan öğrendiğim çok şey var" ifadesini kullandı.

"Esnaflık, neticede sosyolojik, psikolojik ve insan yetiştirme açısından faydalı olan bir meslektir. Esnaf olan yönetici mutlaka daha başarılı olur" diyen Eroğlu, İzmir'e Başbakanlık Ofisinin açılmasının önemine işaret etti. Eroğlu,konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Başbakanlık Ofisi'nde esnaf, çiftçi ve diğer sektör temsilcilerinin dilek ve temennilerini dinleyelim. Orada bizlerin de yeri olacak. İnşallah daha sık sık bir araya geleceğiz. Nasip olursa önümüzdeki dönem esnafın Meclis'te ve Bakanlar Kurulu'nda temsilcisiyim. Sorunlarınızı not aldım. Bazı konularda yüzde yüz haklısınız. Bunları bizzat takip edeceğim, neticeyi size söyleyeceğim. Meclis açılınca, esnaf ve sanatkarlarımıza daha çok nasıl yardımcı olabiliriz, bu sektörü nasıl daha genişletebiliriz, onlarla uğraşacağız. Beni bir bakan olarak değil de bir manifaturacı, bir tuhafiyeci veya ampul, radyo, televizyon ya da beyaz eşya bayii olarak düşünün. Biz de ne gerekiyorsa, gerekli desteği istişare ederek elimizden geldiği kadar verelim. Bu hususta bazı şeylerde Bakanlar Kurulu'nda benim de rolüm olmuştur. Esnafla ilgili bir şey olunca devreye ben de giriyorum."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Haşmet Barış

Türkiye,yi zora sokan her haber ve yayıncı benim gözümde sıfırdır.Yanlış veya dogru yapılan gizli kalmalı, diğer devletlerin böyle yaptıkları saklanıyorsa bunlarda saklanmalı,ülkesini sevmiyenler bunu yapar.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş