Online dil eğitimi kayıtlarında artış

Korona salgının Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi ilan edilmesinden hemen sonra, dünyanın saygın eğitim kurumlarında hızlı bir e-dönüşüm başladı.

2020-05-28 14:24:51

Tüm dünyanın içinde bulunduğu bu zor süreçle beraber günlük rutinlerde olduğu kadar teknoloji ve eğitimde de bir çok farklılık yaşanıyor. Öğrencilerin fiziksel olarak okula gitmeyerek uzaktan eğitim sistemine geçiş yapması; bu alandaki teknolojileri de hızlandırdı. Mart ayında Unesco'nun verilerine göre Dünya genelinde 1.38 milyar insan okul kapanmalarından etkilendi. Okul dışı uzaktan Eğitim programlarına kayıt % 425 Artış Gösterdi.

Korona salgının Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi ilan edilmesinden hemen sonra, dünyanın saygın eğitim kurumlarında hızlı bir e-dönüşüm başladı. Nisan ayından bu yana artık Oxford'daki bir okuldan veliler kendileri veya çocukları için virtual classroom / ( sanal sınıf) teknolojisi ile eğitim satın almaya başladı. Dünyanın önde gelen eğitim kurumlarının içinde yer aldığı eğitim ekosistemi önümüzdeki yıl arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile üç boyutlu sistemlere geçmek için yatırımlarını arttırdı.

Online eğitime artan ilgi ve kayıtları ele alarak veriler veren York Education Türkiye Kurucusu Burçin Önal;  “İlginç ve çok efektif sonuçlar alabileceğimiz bir döneme girdik. Bu gün itibariyle IELTS gibi güvenilirliği dünyaca tanınan  ve İngilizce seviyenizi belirleyip yüksek öğretim kurumlarına girmeniz için British Council ve IDP tarafından düzenlenen akademik İngilizce yerleştirme sınavı, online sınav teknolojisi ile sınırlı kontenjan ile yapılacak.” dedi.

YORUMLAR (0)