Nusret kimdir? Nusret aslen nerelidir ve kaç yaşındadır?
Nusret kimdir? Nusret aslen nerelidir ve kaç yaşındadır?

Nusret kimdir? Nusret aslen nerelidir ve kaç yaşındadır?

Sosyal medya üzerinden yayınladığı et pişirme teknikleri ve farklı tuzlama biçimleri ile popüler olan ünlü kasap Nusret, milyonlarca kişinin merak ettiği isim haline geldi. İşte Nusret Gökçe'nin biyografisi...

NUSRET KİMDİR?

Nusret Gökçe, 1983 yılında Erzurum'da dünyaya geldi. Beş kardeşli bir ailenin çocuğu olan Nusret, 2 yaşında iken ailesi ile birlikte Kocaeli'ne göç etmiştir. Darıca Faik Şahenk Ortaokulunda okurken maddi sıkıntılar yüzünden eğitimini yarım bırakmak zorunda kalmıştır. Küçük yaşlarda İstanbul, Bostancı kasaplar çarşısında bir kasapta çırak olarak çalışmaya başlamıştır.

2007 yılında İstanbul İstinye Park'ta Günaydın Restoran'da kasap ve restoran işinde çalıştı. Nusret kasaplık işinde kendini geliştirmek için Amerika, Japonya gibi birçok dış ülkeye giderek bu mesleğin oralarda nasıl olduğuna kendi görme fırsatı bulmuştur. Birçok yabancı ülkeye giden Nusret bu işin nasıl yapıldığını yabancı dili olmamasına rağmen öğrenmiştir.

Son maaşı ve 7 bin lira gibi bir parayı bankadan kredi çekerek gittiği Arjantin'de 3 ay kalarak kasapları, restoranları ve çiftlikleri gezerek bilgi edinmiştir. Türkiye'ye döndüğünde maaşlı işine devam etmiştir. Edindiği iş deneyimlerini Türkiye'de uygulamaya başlamıştır.

Nusret, 2010 yılında New York'a giderek bir restoranda çalıştı. Daha sonra İstanbul'a gelerek eski dostu Mithat Erdem ile birlikte ortak Nusr-Et adında dükkan açtı. Daha sonra Doğuş Grubu'nun patronu Ferit Şahenk de ortaklardan biri oldu.

Nusret çok kısa bir sürede işin ustası olduğunu kanıtlayarak dünyanın değişik yerlerine kasap ve restoran açtı.

Dünyaca tanınan Nusret, 2017 yılının Mart ayında Kolombiya'nın başkenti Bogoto'da çekilen ünlü uyuşturucu kaçakcısı Pablo Escobar'ın hayatını anlatan ve Pedro Pascal'ın da rol aldığı Narcos dizisinin 3. sezon tanıtım filminde konuk oyuncu olarak rol aldı.

TFF, EURO 2024 tanıtımında Nusret'e yer verdi.

Nusret Gökçe Kimdir?

Doğum Tarihi:9 Ağustos 1983
Mesleği:İş adamı
Ünvanı:Kasap