DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

New York'ta İsrail protestosu

New York'ta İsrail protestosu

7 Yıl Önce
2015-06-01 01:00:46
Hasidik Yahudiler, New York'ta "İsrail Kültür Yürüyüşü"nü ve İsrail hükümetini protesto etti.

Geleneksel İsrail Kültür Yürüyüşü, New York'taki 5. Cadde'de düzenlendi. Binlerce İsrailli Yahudinin katıldığı yürüyüşte, bir grup Hasidik Yahudi, İsrail hükümetini ve yürüyüşü protesto etti. Hasidik Yahudiler, İsrail hükümeti aleyhine sloganlar atarak yanlarında getirdikleri Filistin bayraklarını salladı.

Protesto hakkında bilgi veren Haham Dovid Feldman, İsrail devletinin, Yahudiler için utanç verici olduğunu ve kesinlikle Yahudileri temsil etmediğini söyledi.

Feldman, şunları kaydetti:

"İsrail'in varlığı bizler için utanç vericidir. Tanrıdan ve dinden nefret edenler tarafından kurulan bir ülke hiçbir zaman bizi temsil edemeyecektir. 67 yıldır varlığını sürdüren bu ülke aslında dinden ve tanrıdan uzak, ulusal ve maddi çıkarlar uğruna kurulmuş bir ülkedir. Üstelik Filistin'e yaptıklarından sonra bizim adımıza konuşması mümkün değildir."

Protesto sırasında zaman zaman yürüyüşe katılanlar ile Hasidik Yahudiler arasında sözlü atışmalar oldu. New York Polisi'nin geniş güvenlik önlemi aldığı gösteride herhangi bir olay yaşanmadı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

H.D

İslami ve insani odaklı görünüm adı altında islama ve müslümanlara en büyük darbeyi indiren deşifre olduğu halde kızarmaz yüze sahip bir hareketi(samimi tabanı hariç) ve liderini gerçekten davasında samimi ise bedel ödemeye davet ederiz.Dünya çapında alim denilen bir lider ilminin gereğini yerine getirir.Bugüne kadar bu insan ilmini,bilgisini kimin çıkarlarına,menfaatine kullanmış.Kırk yılda yetiştirdiği,geliştirdiği,büyüttüğü hareketi kime karşı ne amaçla kullandığı gün gibi ortada iken hala bu insan hakkında konuşmayı yersiz ve gereksiz görüyoruz. ZAVALLI.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş