Netflix, en çok izlenen 5 orijinal dizisini açıkladı

Newsweek’in haberine göre Netflix en popüler 5 orijinal dizisi listesini takipçileriyle paylaştı

07.01.2021 19:39:44

Listede özellikle 25 Aralık 2020'de yayımlanan Bridgerton'un dikkat çektiği değerlendiriliyor. 63 milyon izleyici tarafından görüntülenen dizi, Netflix listesinde gelmiş geçmiş en çok izlenen 5'inci dizisi olarak yer alıyor.

64 milyon hanede izlenen Tiger King ise Bridgerton'un hemen üstünde yer alıyor. Yeni sezonu beklenen Stranger Things'in üçüncü sezonunun ise 64 milyon izlendiği belirtiliyor.

Listenin ikinci sırasında bulunan İspanyol yapımı La Casa de Papel'in 4. sezonu da paylaşılan verilere göre 65 milyon kişi tarafından izlendi.

Başrolünde Henry Cavill'in oynadığı The Witcher dizisi ise Netflix'teki ilk dört haftasında 76 milyon hanede takip edildi ve listenin zirvesinde yer alıyor.

Variety'nin geçtiğimiz ay paylaştığı verilere göre ise, 2020'nin en çok izlenen yapımları arasında Cocomelon, The Office, The Queen's Gambit gibi diziler başı çekiyordu. Bu listenin sıralamasına göre en çok izlenen 5 dizinin sıralaması Cocomelon, The Office, The Queen's Gambit, Tiger King ve Ozark şeklinde sıralanmıştı.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)