DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Netanyahu'dan sürpriz Türkiye açıklaması

İsrail Başbakanı Netanyahu, Türkiye ile İsrail ilişkileri konusunda sürpriz bir açıklamada bulundu...

6 Yıl Önce
2016-05-31 07:32:09

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Türkiye ile ilişkilerin normalleştirilmesi için yapılan görüşmelerde anlaşmanın artık çok yakın olduğunu belirtti.

Ajansların Haaretz'e dyandırdığı habere göre, dün ABD Kongresi'nden bir heyeti Kudüs'te kabul eden Netanyahu, toplantı boyunca uzlaşmanın çok yakın olduğunu üç kez tekrarladı. 

Aynı habere göre İsrail Başbakanı, Ankara ile ilişkilerin 10 yıl önceki düzeyine dönmesini beklememekle beraber, normalleşmenin iki ülkenin bir dizi bölgesel çıkarlarının gelişmesine önemli katkı sağlayacağını kaydetti.

Haaretz'in İsrailli bir üst düzey yetkiliye dayandırdığı haberde, iki ülke heyetleri arasındaki görüşmelerde tek sıkıntının, İsrail'in kapatılmasını istediği İstanbul'daki Hamas temsilciliği konusunda varılan uzlaşmanın söze dökülmesinden kaynaklandığı belirtildi.

Birkaç hafta önce yapılması beklenen heyetler arası kritik görüşmenin Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun istifasıyla ertelendiğini belirten gazete, söz konusu kritik görüşmenin önümüzdeki hafta içinde bir Avrupa ülkesinde gerçekleştirileceğini duyurdu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş