DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Musul operasyonunda Şii milislerin de olduğu iddiası

Türkiye, Musul'a Şii milislerin hakim olması halinde oradaki Sünnilerle bir mezhep çatışması çıkmasından endişe ediyor ve buna direniyor.

5 Yıl Önce
2016-10-17 13:14:04

Irak'ta IŞİD'in elinde tuttuğu Musul'u kurtarma operasyonu çerçevesinde farklı cephelere konuşlanan Irak askerleri arasında Şii milislerin de olduğu iddia edildi.

"MEZHEP SAVAŞLARI BAŞLAR"

Türkiye, ABD'yi "Şii güçleri bölgeye giderse yüzyıllık mezhep savaşları başlar" diye uyarmıştı.

Konuya ilişkin AA muhabirine konuşan ancak güvenlik gerekçesiyle isminin açıklanmasını istemeyen Iraklı üst düzey bir askeri yetkili, IŞİD'e Doğu ve Kuzey bölgelerinden saldırmak için Peşmerge cephelerini kullanan Irak askerleri arasında Şii milislerin de yer aldığını ileri sürdü.

l_6041

ESED'E DESTEK VEREN MİLİSLER

Söz konusu milislerin doğrudan Bağdat'tan geldiğini belirten yetkili, "Elimize geçen bilgilere göre bu milisler Haşdi Şabi çatısında yer alan Nuceba Hareketi'ne bağlı ve daha önce Esed Rejimi'ne destek için Suriye'de de çatışmalara katılmışlar."ifadelerini kullandı.

ŞİİLİĞİ TEMSİL EDEN BAYRAKLARI TAŞIYORLAR

Peşmerge cephelerine intikal eden orduya ait araçlar üzerinde Şiiliği temsil eden bayrakların dalgalanmaya devam ettiğini aktaran üst düzey askeri yetkili, bunun Şii milislerin asker kıyafeti giyerek ordu içerisine sızdığının kanıtı olduğunu kaydetti.

s_1935_2

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (2)

Mustafa

Şii İran islam dünyasının içindeki en büyük fitne. İran ile Türkler'in hesabi bitmedi. Yavuz'un Anadolu'yu Şiileştirmeye çalışan İran'a ödettiği ağır bedeli şimdi İran Suriye ve Irak'ta bize ödetmeye çalışıyor. Hem de Rusya ve ABD ile işbirliği yaparak .

gurkan deniz

mezhep savaşı çıkacak diyen RTE ama çıkaracak şekilde DAVRANANDA RTE zaten SURİYE yi bu hale getiren işbirlikçi de RTE değil mi?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş