DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Musk: 3'üncü Dünya Savaşı'na yapay zeka sebep olabilir

Yapay zekanın insanlık için en büyük tehlike olabileceğini farklı platformlarda dile getiren milyarder girişimci Elon Musk, Putin'in yapay zeka açıklamaları ardından bir uyarıda bulundu. Musk, '3'üncü Dünya Savaşı'na yapay zeka sebep olabilir' dedi.

5 Yıl Önce
2017-09-05 17:29:44

Daha önce yapay zeka ile ilgili çıkışları ile pek çok defa gündeme gelen milyarder girişimci Elon Musk, bu sefer uyarının dozunu artırdı. Yapay zekanın insanlık için en büyük tehlike olabileceğini farklı platformlarda dile getiren milyarder girişimci Elon Musk, "3'üncü Dünya Savaşı'na yapay zeka sebep olabilir" dedi.

DÜNYANIN HÜKÜMDARI

NTV'de yer alan habere göre; Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada yapay zekanın sadece Rusya'nın değil, tüm insanlığın geleceği olduğunu belirtmiş ve en iyi yapay zekaya sahip ülkenin "dünyanın hükümdarı" olacağının altını çizmişti.

Musk geçtiğimiz aylarda uzun süredir dile getirdiği gelecekte karşılaşacağımız yapay zekanın insanoğluna hükmetmesini engellemek için kolları sıvamıştı.

Teknolojik ilerlemenin bir sonucu olarak yapay zekanın insanoğluna hükmedeceği kehanetini defalarca farklı platformlarda dile getiren Musk, bunun çözümünün insanların da yapay zeka gibi bir beyin yapısına sahip olmasından geçtiğini daha önce defalarca dile getirmişti.

ARAŞTIRMALAR YAPTI

Musk, insanların yapay zeka gibi bir beyin yapısına sahip olmasını mümkün kılmak adına 'Neuralink' isimli şirket kurarak araştırmalarına start verdi.

Daha önce ABD basınında yer alan iddiaları doğrulayan Musk'ın bu projesinin nihai amacı insanların doğrudan beyinlerindeki yapay sinir ağları ile bilgisayar ve diğer elektronik cihazları yönlendirebilecek bir teknoloji geliştirmek.

Musk'ın iddiasına göre, şirket 4 yıl içinde hedefe ulaşmak için yoğun bir mesai harcıyor. Yine Musk'ın konu ile ilgili açıklamasına bakılırsa bu teknoloji hayatımıza girdiğinde beyin hasarları, lezyona da daha kolay çözümler bulunacak.

Musk'ın en ilgi çeken iddiası ise bu teknolojinin bilim kurgu filmlerini aratmayacak telepatinin de önünü açacağı iddiası.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş