SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO
Muharrem İnce: Seçilirsem Hulusi Akar ile çalışmam, seçilmezsem Kılıçdaroğlu'nun karşısına asla aday olmam

Muharrem İnce: Seçilirsem Hulusi Akar ile çalışmam, seçilmezsem Kılıçdaroğlu'nun karşısına asla aday olmam

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçimi kazanması halinde şeker fabrikalarının satışını iptal edeceğini, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'la çalışmayacağını, galip çıkamaması durumunda Kılıçdaroğlu'nun karşısına asla aday olmayacağını söyledi. Öte yadan İnce, aday olduğundan beri 'Neden FETÖ ile ilgili neler yapacağını açıklamıyor?' eleştirilerinin ardından ilk kez FETÖ terör örgütüne ilişkin mesaj verdi.

Muharrem İnce: Seçilirsem Hulusi Akar ile çalışmam, seçilmezsem Kılıçdaroğlu'nun karşısına asla aday olmam
17.5.2018 09:09:06

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerle ilgili soruları yanıtlamak için FOX'a konuk oldu. İnce cumhurbaşkanlığı adaylığı ve seçilmesi ya da seçilmemesi durumunda neler yapacağına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşte İnce'nin açıklamaları:

"KILIÇDAROĞLU'NUN KARŞISINA ADAY OLMAM"

"Ola ki kazanamadım... Sayın Genel Başkan ‘gel danışman ol' derse danışman olurum, yardımcı ol derse yardımcı olurum. Asla karşısına aday olmam." diyen İnce'ye,

"HULUSİ AKAR İLE ÇALIŞMAYACAĞIM"

"Seçilirseniz, mevcut Genelkurmay Başkanı ile ilişkiniz ne düzeyde olacak?" sorusuna, "Geçici süreli tabii ki çalışırız. O yapıdaki insanlarla çalışmam mümkün değil." yanıtını verdi.

"TÜRKİYE'DE HER ŞEY SİYASALLAŞMIŞ"

"Siyasallaşmış bir din, siyasallaşmış bir eğitim, siyasallaşmış bir ordu ve siyasallaşmış bir ekonomi yönetimi. Ordu da öyle. Ne işi var Genelkurmay Başkanının aday olur veya olmaz Sayın Abdullah Gül'ün evinin bahçesine helikopter ile iniyor. Kimsin sen? Ne zannediyorsun kendini? Sök apoletlerini, giy kravatını, gel o zaman aday ol çık karşımıza. Düşünebiliyor musun Türkiye'nin durumunu? Her şey siyasallaşmış."

"ÇOK BÜYÜK BİR ZORLUKLA KARŞI KARŞIYA OLACAĞIM AMA KORKMUYORUM"

"Ekonomi alarm veriyor, döviz durdurulamıyor. Böyle bir durumda ben cumhurbaşkanı olacağım. Ben çok büyük bir zorlukla karşı karşıya olacağını biliyorum. Bunun farkındayım, bilincindeyim ama bu ürkütmüyor beni. Kuralları doğru koyarsak, bu işin içinden çıkabiliriz."

NASIL ADAY SEÇİLDİ?

"Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu beni evine davet etti. 'Araştırdık, araştırmalar yaptık, çalıştık, kamuoyunu ve sokağı dinledik. Senin aday olmanın doğrusu olduğunu düşündük' dedi."

"BÜTÇE YAPMA YETKİSİ TEK BİR KİŞİDE"

"Türkiye'de şu anda anayasa, bizzat Anayasa Mahkemesi tarafından rafa kaldırılmış bir durum var. Türkiye'de sınırlar çizilmiş falan değil, bir kişinin sınırları var, her şeyi o belirliyor... Bugün Türkiye'de yargıyı, yasamayı, yürütmeyi tek başına kontrol eden bir kişi var. Şu anda bütçe yapma yetkisini veriyor mu cumhurbaşkanına? Evet, veriyor. Bu millet bu hakkı referandumda bir kişiye verdi, ne yazık ki verdi. Ben bu yetkiyi kullanmayacağım. Ben bu yetkiyi Meclis'e devredeceğim. 600 kişi karar versin buna."

"KÜRT BİR BAŞKAN YARDIMCIM OLABİLİR"

"Cumhurbaşkanı adayları birbirleriyle yarışıyor, rakipler, düşman değil. Bu milleti barıştırmaya, uzlaştırmaya, sorunlarını çözmeye talibim."

"MUHAFAZAKAR BİR AİLENİN SOLCU BİR ÇOCUĞUYUM"

"Kürt bir başkan yardımcım olabilir. Öyle büyük yetkiler verilmiş ki Anayasa'da, yardımcı sayısında sınır yok. Neden muhafazakar bir kişi benim yanımda başkan yardımcısı olmasın? Ben zaten muhafazakar bir ailenin, solcu bir çocuğuyum."

"OHAL'İ KALDIRACAĞIMZ"

"Seçilirsen OHAL'i hemen kaldıracağım, çünkü OHAL Türkiye'de hiç kimsenin işine yaramıyor."

MB BAŞKANI'NIN AK PARTİ ZİYARETİ

"Merkez Bankası Başkanı'nı, bir siyasi partinin genel merkezine çağırıp bilgi almak, ona talimat vermek Türkiye'yi küçük düşürmektir, iş adamlarını zora sokmaktır, doların, avronun yükselmesi demektir."

SANDIK GÜVENLİĞİ

"CHP'nin zayıf olduğu bölgelerde Saadet Partisi, İYİ Parti var. Onların zayıf olduğu bölgede Demokrat Parti var, CHP var. Sandık güvenliğinin sağlanacağından eminim. YSK'da bir yanlış olur mu derseniz? Hiç merak etmesin yurttaşlarımız. Ben her gittiğim yerde avukat arkadaşlarımıza çağrıda bulunuyorum, cübbelerinizi arabanızda gezdirin diyorum."

"GÜLEN'İN İADESİNİ İSTEYECEĞİM, İADE EDİLMEZSE İNCİRLİK'İ KAPATACAĞIM"

"Seçilmem halinde ABD'den Fetullah Gülen'in iadesini isteyeceğim, iade edilmemesi halinde İncirlik üssünü kapatacağım. Bir yandan siz gariban bir hizmetliyi açlığa mahkum edeceksiniz. 17-25 Aralık'tan sonra FETÖ'cü diye kapattığınız okullara yardım edeceksiniz. Bunun belgesini açıklayacağım bir hafta içinde.

"Devletten FETÖ'cüleri ayıklayacağım, demek bataklıkta sivri sinekleri tek tek yakalayıp öldürmektir. Doğrusu o değildir. Doğrusu liyakat sistemini kurmaktır. FETÖ gider başka bir tarikat, cemaat gelir onun yerine liyakat sistemini kurmazsanız."

ERDOĞAN CUMHURBAŞKANLIĞI, MUHALEFET İSE PARLAMENTODA ÇOĞUNLUĞU KAZANIRSA...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kendisinin cumhurbaşkanlığını, muhalefetin ise Parlamentoyu kazanması halinde ne yapacağı sorusuna verdiği "A, B, C planlarımız var" cümlesi hatırlatılınca İnce, Demirel nasıl 6 kez gittiyse, Özal nasıl gittiyse, Erdoğan'ın da öyle gideceğini söyledi.

(Haberlere gitmek için fotoğraflara tıklayınız)

895842_2_1

896651_2


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR