DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Moody's'ten Türkiye'ye seçim uyarısı

Moody's 1 Kasım tarihinde erken seçime gidecek olan Türkiye'ye uyarılarda bulundu...

28.08.2015 06:05:42

7 Haziran seçim tablosundan hükümetin kurulmamasından sonra Türkiye, 1 Kasım'da erken seçime gidecek. Moody's, Türkiye'de genel seçimlerin ardından erken seçim kararı alınmasının ekonomik politikaların uygulanmasını geciktireceğini, bunun da kredi notu için 'negatif' olduğu uyarısı yaptı.
 
Ajanslarda yer alan habere göre; Uluslararası kredi derecelendirme şirketi Moody's'ten yapılan açıklamada, Türkiye'de çok kısa bir sürede iki tane genel seçim yaşanacağına dikkat çekilerek, "Bu kadar yakın bir zamanda yeniden seçime gidilmesi Türkiye'nin kredi notu için negatif" denildi.

Arka arkaya seçim yapılmasının politik belirsizliği uzatacağına dikkat çeken Moody's, "Bu durumda da, dışsal kırılganlıkların azaltılması, yatırım ortamının iyileştirilmesi ve yavaşlayan ekonominin canlandırılması için gerekli ekonomik politikaların uygulanmasını geciktirecek" diye uyardı.

Moody's açıklamasında ayrıca, yükselen jeopolitik risklere ve gelişen piyasalarda yaşanan durgunluğun, dışsal bir şokun finansal istikrarsızlığa yol açma riskini daha da artırdığı vurgulandı.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş