MİT tespit etti, emniyet yakaladı

Milli İstihbarat Teşkilatı ve emniyet ekipleri tarafından İstanbul'da düzenlenen operasyonda, terör örgütü FETÖ adına üst düzey çalışmalarda bulundan Saim T, saklandığı evde yakalandı.

2019-08-17 18:31:03

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) İstanbul Bölge Başkanlığı'nın yürüttüğü çalışma kapsamında, terör örgütü FETÖ'nün öğretmen yapılanmasına yönelik önemli tespitler yapıldı.

FETÖ kontrolünde faaliyet göstermiş olan Marmara Eğitimciler Federasyonunda Başkan olarak görev yapan ve örgütün öğretmen yapılanmasında sorumlu düzeyde faaliyet gösteren Saim T, saklandığı evde kıskıvrak yakalandı.

FETÖ üyesi Saim T'nin, yakalanmamak için kaldığı evde ışıkları yakmadan yaşadığı öğrenildi.

MİT VE EMNİYETTEN ORTAK OPERASYON

Yapılan açılamaya göre, ''FETÖ/PDY kontrolünde faaliyet göstermiş olan Marmara Eğitimciler Federasyonunda Başkan olarak görev yapan ve örgütün öğretmen yapılanmasında sorumlu düzeyde faaliyet gösteren Bylock kullanıcısı firari FETÖ/PDY mensubu Semih kod adlı Saim T. saklandığı gaybubet evine İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube ekipleri tarafından düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınmıştır.'' ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR (0)