DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mısır'da İhvan yöneticisi gözaltına alındı

Mısır'da darbenin ardından başlayan hukuksuzluklar süreci giderek şiddetleniyor. İhvan-ı Müslimin teşkilatının önemli isimlerinden Muhammed Sad Alevya da gözaltına alındı.

19.06.2015 06:45:38

 Mısır güvenlik güçlerinin, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Üyesi Muhammed Sad Aleyva'yı gözaltına aldığı bildirildi.

İhvan'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Aleyva'nın sağlık sorunu nedeniyle tedavi için hastaneye giderken başkent Kahire'nin batısındaki Giza'da güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındığı belirtildi.

Aleyva'nın sağlığından güvenlik güçlerinin sorumlu tutulduğu açıklamada, "Rehberlik konseyi üyelerimizden 5'inin kaçırılması ve kaybolması İhvan'ı kutlu devrimi başarıya ulaştırma ve ülkeyi kurtarma yolundan döndüremeyecektir" ifadesine yer verildi.

İhvan Rehberlik Konseyi üyeleri Dr. Mahmud el-Gizlan ve Dr. Abdurrahman el-Ber, 2 Haziran, Ali Muhammed Taha Vahdan 28 Mayıs ve Abdulazim eş-Şerkavi de 26 Ağustos 2013'te gözaltına alınmıştı.

Mısır ordusunun 3 Temmuz 2013'te ülkenin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye darbe yapmasının ardın güvenlik güçleri ülke genelinde İhvan liderlerine yönelik gözaltılar başlatmıştı

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Seyhun

Selam hidayete tabi olana...Yavuz Sultan Selim ne derece doğru bir iş yapmış şimdi daha iyi anlamış olduk..neyse Yavuz çoktur Anadolu'da hiç kimse ümitsizliğe kapilmasin iran ın az bir Vakti kaldı...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş