DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

7 Yıl Önce
2015-06-02 18:23:10
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Barışa sahip çıkmak lazım çünkü geleceğimiz oradadır. Geleceği için umudu olmayanlar barışı savunamazlar. AK Parti'nin dışında barışı savunan var mı? Yok" dedi.

Yılmaz, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile Suşehri ilçesine gelerek, Kaymakam Kadir Perçi'yi ziyaret etti.

Daha sonra ilçedeki eski pazar yerinde yapılan mitingde konuşan Yılmaz, 7 Haziran seçimlerinin Türkiye'nin seçimi olduğunu söyledi. AK Parti hükumetleri döneminde ülkenin her alanda çağ atladığını belirten Yılmaz, Türkiye'nin milli gelirini hükumetleri döneminde 800 milyar dolara çıkardıklarını aktardı.

Hükumetleri döneminde yapılan çalışmaları anlatan Yılmaz, AK Parti'nin ülkeye refahı getirdiğini belirtti. AK Parti'nin yarım kalan işleri tamamladığını ifade ederek, "Bu milleti ne aldatan olduk ne aldanan olduk. Yapamayacağımız şeyi vaadetmedik. Ama vaadettiğimiz her şeyin de arkasında olduk" dedi.

Yılmaz, koalisyon hükumetleri döneminde ülkeye hizmet gelmediğini savunarak, "Şimdi ne yapacaklar biliyor musunuz? Çağ atlatan Türkiye'ye 'bir kez daha koalisyona mahkum eder miyiz?' diyerekten, sesi çıkmasın, 'Türkiye'ye hizmet gelmesin, devlet ve millet kaynaşması olmasın' diye 7 düvel el ele vermiş içerideki iş birlikçileriyle AK Parti'yi nasıl iktidardan al aşağı ederiz' diye çalışıyorlar" ifadesini kullandı.

İstikrar ve güvenin devam etmesi için AK Parti'nin iktidarda kalması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, şunları söyledi:

"Muhalefet partileri vaadediyorlar, teraziyi bozmak istiyorlar. Eğer onların bu teraziyi bozmak istemelerine aldanırsak evlatlarımızın yüzüne bakamayız. AK Parti çok hizmet yaptı. Ama en büyük hizmetlerimizden biri de Çözüm Süreci'dir. Barış AK Parti'yle gelir. Eskiden askere gidecek evlatları olan aileler, 'evladımı askere göndereceğim ama nasıl gelecek ya da nasıl teslim alacağım' diye de düşünürdü. Hiç şüphemiz yok ki ülkemizdeki sosyal barış 2002'den çok daha güçlüdür. Bu milletin 77 milyonunu bir, beraber, kardeş bildik. En büyük projemiz bu. Barışın devam etmesi lazım. Barış devam edecek ki kaynaklarımızı savaşa ayırmayalım, heba etmeyelim. Barışa sahip çıkmak lazım çünkü geleceğimiz oradadır. Geleceği için umudu olmayanlar barışı savunamazlar. AK Parti'nin dışında barışı savunan var mı? Yok."

- "Eski Türkiye'yi tarihten sildik, emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz"

Yıldırım ise hükumetleri döneminde Türkiye'nin savunma sanayisinde çok ilerlediğini hatta dost ve kardeş ülkelere de destek olduğunu belirtti.

Seçim döneminde herkesin piyasaya çıktığını dile getiren Yıldırım, "Er meydanı. Bu er meydanında yalancı pehlivanlar da gerçek şampiyonlarda var. Yalancı pehlivanlar peşrev çekiyor. Birisi diyor ki, 'bin 500', yok mu artıran? 'Bin 600', yok mu artıran? 'Bin 800'. Birisi de vitesten atıyor '5 bin vereceğim' diyor. Tamam verin, dilin kemiği yok, sırtınızda yumurta sepeti de yok, konuşun" diye konuştu.

Yıldırım, koalisyon hükumetlerinin kendilerine verilen sorumluluğu yerine getiremediğini belirterek, "AK Parti iktidarı daha güçlü olarak yeni Anayasa'sıyla, yeni başkanlık sistemiyle ülkemizde yeni bir dönemi başlatacak. 12 yıl Recep Tayyip Erdoğan, 'gece gündüz' demeden bu ülkenin dağ gibi sorunlarını, dağ gibi hizmetlere dönüştürerek bu günlere geldik. Şimdi artık AK Parti'de bir bayrak değişimi oldu. 7 Haziran'da bayrağı devralan Başbakanımız, Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu ile durmak yok, yola devam" ifadesini kullandı.

AK Parti'nin nesillerin ve ekiplerin partisi olduğunu dile getiren Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı:

"Dünya nefesini tutmuş, 'Türkiye seçimleri ne olacak?' Varsa da yoksa da bölücü parti HDP, barajı geçerse ne olur, geçemezse ne olur? İster geçsin ister geçmesin Türkiye yoluna daha da emin adımlarla gider. İktidar olmak gibi ne CHP'nin ne MHP'nin bir ufku olmadığı için bütün umudunu bu iki parti HDP'ye bağlamış, 'HDP biraz oyunu yükseltse de AK PArti biraz aşağı düşse bize de iş düşse.' Bu millet bu oyuna gelmez. Kimse eski Türkiye rüyası görmesin. Eski Türkiye'yi tarihten sildik, emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş