DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

7 Yıl Önce
2015-05-31 18:05:33
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, vatandaşların seçimde yeni Türkiye'nin inşası için birer tuğla koymalarını istedi.

Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında merkeze bağlı Hanlı köyünde vatandaşlara hitap etti. Yılmaz, 7 Haziran seçimlerinde vatandaşların Türkiye'yi kimin yöneteceğine karar vereceğini belirtti.

Yılmaz, bu seçimde milletvekilleri için oy kullanılmayacağını, vatandaşların kendisi için oy kullanacağını söyledi. Halkın oy tercihiyle nasıl bir Türkiye'de yaşamak istediğini, evlatlarına nasıl bir Türkiye bırakmak istediğine karar vereceğini belirtti. Yılmaz, eski Türkiye'nin borçlu, yardım alan, yatırımların bitmediği ve birçok hizmetin verilmediği bir ülke olduğunu dile getirdi.

AK Parti iktidarları döneminde yapılan hizmetleri anlatan Yılmaz, şunları söyledi:

"Yeni Türkiye, kendi uçağını, tankını, helikopterini yapan, borcunu ödemiş ve yardım eden Türkiye'dir. Yeni Türkiye, milli gelirine oranla dünyada en fazla yardımı yapan Türkiye'dir. Hangi Türkiye daha iyi? Yeni Türkiye. Dolayısıyla sizlerden inşallah yeni Türkiye'nin inşasında birer tuğla koymanızı istiyoruz. İnşallah sizler birer tuğla koyarsanız, evlatlarımıza daha güçlü bir yeni Türkiye'yi emanet ederiz."

- "Yapılmayanları yine AK Parti yapacak"

Bakan Yılmaz, eksiklikleri ve yapılmayanları yine partisinin yapacağını, diğerlerinin aynı hizmetleri veremeyeceklerini belirtti. Yılmaz, "Kim iktidar olur? AK Parti iktidar olur. MHP iktidar olabilir mi? Olamaz. Olamazsa niye oyumuzu verelim, boşa gider. CHP iktidar olur mu? Olamaz. Niye hizmet gelmeyecek yere boşuna oyumuzu verelim. Kim iktidar olur? AK Parti. Millet kararını verdi. İnşallah yeni Türkiye'nin inşasında gücünüzü gücümüze katarsanız çok daha iyi bir Türkiye'yi evlatlarımıza sizlerle beraber emanet ederiz" diye konuştu.

Yılmaz, daha sonra Sıcak Çermik Kaplıcaları Mesireliği'ne gitti, vatandaşlardan partisine destek istedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş