Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

26.05.2015 21:03:24
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Vaadimiz var, 2023 yılına giderken biz yoksulluğu sıfırlayacağız diyoruz. Sıfırlar mıyız? Hiç şüpheniz olmasın. Yüzde 30'daki yoksulluk oranını 12 yılda yüzde 2'ye düşürdüysek, 2023'e kadar yoksulluğu sıfırlarız" dedi.

Yılmaz, partisinin Şarkışla Gençlik Kollarınca Şarkışla Belediyesi Seyfettin Soysal Konferans Salonu'nda düzenlenen 'Gençlik Buluşması' programına katıldı.

Burada konuşan Yılmaz, millete hizmet eden partinin AK Parti olduğunu söyledi.

Muhalefetten hizmet gelmeyeceğini ileri süren Yılmaz, "Yapamaz gücü yok. Muhalefet konuşur, AK Parti yapar. Sivaslıların konuşmaya mı ihtiyacı var, hizmete mi ihtiyacı var? Bizim hizmet edecek kişiyi Ankara'ya göndermemiz lazım. Buradan seçtiklerinizle aynı zamanda yedi düvele şu mesajı vereceksiniz. 2023'e doğru giderken Türkiye Cumhuriyetimizin 100'üncü kuruluş yıl dönümünde yeni Türkiye'yi inşa edenler arasında biz de varız diyeceksiniz" diye konuştu.

Yılmaz, gençlik varsa umutsuzluk, karamsarlık, belirsizlikten, yoksulluktan ve gelecekten kaygı duymaya gerek olmayacağını belirtti.

Yılmaz, 2003 yılına kadar 80 yılda ülkeye doğrudan yabancı sermaye olarak 15 milyar dolar geldiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Niye? Yabancıya güven veremedik ancak bizim dönemimizde 2003'ten sonra 15 yılda 135 milyar dolar doğrudan yabancı yatırım geldi. Çünkü biz sadece kendi halkımıza değil, yabancıya da güven verdik. Türkiye'nin geleceğinden kuşku duymadılar. 'Bu millet istikrarı tercih eder' dediler. Ve istikrarın adının da AK Parti olduğunu bilen yabancı yatırımcılar Türkiye'ye geldi ve son 13 yılda 135 milyar dolar yatırımı Türkiye'ye getirdi. Öyle yapıldığı için de fabrikalar açıldı, öyle yapıldığı içinde 6 milyondan fazla kardeşimize iş sağladık, ekmek kapısı sağladık."

Yılmaz, Avrupa'daki 10 ülkenin nüfusundan çok daha fazlasını AK Parti döneminde istihdam ettiklerini aktararak, "Yeter mi? Yetmez. Her şeyi çözdük demiyoruz. Bugün de yoksul var. Yoksulluğu ortadan kaldırdık demiyoruz ama her 3 kişiden biri yoksulken bugün her 100 kişiden 2'si yoksul ancak vaadimiz var, 2023 yılına giderken biz yoksulluğu sıfırlayacağız diyoruz. Sıfırlar mıyız? Hiç şüpheniz olmasın. Yüzde 30'daki yoksulluk oranını 12 yılda yüzde 2'ye düşürdüysek, 2023'e kadar yoksulluğu sıfırlarız. İşte o gün Türkiye refah içinde olacak. İşte o gün Türkiye kalkınmış bir Türkiye olacak. İşte o gün Türkiye adaleti gerçekleştirmiş bir Türkiye olacak" ifadesini kullandı.

Programın sonunda AK Parti Şarkışla İlçe Başkanı Abdurrahman Kılıç, Bakan Yılmaz'a üzerine resminin dokunduğu halı hediye etti.

- 246 milyon liralık 44 projenin temel atma ve açılışı yapıldı

Bakan Yılmaz, daha sonra Şarkışla Kaymakamlığı ve Şarkışla Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Şarkışla Stadı'nda düzenlenen 246 milyon lira değerindeki 44 projenin temel atma ve açılış törenine katıldı.

Burada konuşan Yılmaz, "İnşallah evlatlarımıza aldığımız Türkiye'den daha iyi bir Türkiye vereceğiz" dedi.

Bakan Yılmaz ve beraberindekiler dualarla 44 eserin temelini attı, açılışını gerçekleştirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)