DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Milli İttifak'ın Balıkesir mitingi

'Milli İttifak'ın Balıkesir mitingi

01.06.2015 21:33:24
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, her hafta bir kamyon dolusu altının faiz lobisine gittiğini ileri sürdü.

Kamalak, eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile katıldığı Kuvayımilliye Meydanı'nda düzenlenen mitingde, 1976 yılında Balıkesir Seka Kağıt Fabrikası'nın temelini merhum Necmettin Erbakan'ın attığını belirterek, bu tesisin 5 binden fazla kişinin karnının doymasına vesile olduğunu söyledi.

Balıkesir'de fabrika olmadığı için bölge insanının, Soma madenlerinde bir lokma ekmek için can verdiğini ileri süren Kamalak, sadece Balıkesir'deki Seka, çimento, yem fabrikaları değil Anadolu'nun birçok yerinde Milli Görüşün eserlerinin bulunduğunu anlattı.

Susurluk Şeker Fabrikası'nı da kendilerinin kurduğunu ancak şimdi atıl durumda olduğunu iddia eden Kamalak, "Diyorlar ki, 'onlar konuşur AK Parti yapar' hadi oradan, Milli Görüş yapar onlar satar" ifadesini kullandı.

Kamalak, milli otomobil üretecek babayiğitler arandığını belirterek, şöyle konuştu:

"Milli Görüş iktidara gelmeden bırakın otomobil yapmayı tek tekerini dahi yapamazsınız. 13 yıldır Allah aşkına Balıkesir'e tek çivi çaktılar mı? Ya siz eldekilerini satmayın da sizden otomobil falan isteyen yok. Siz otomobil yapamazsınız, tekerini bile yapamazsınız. 13 yıldan beri yapamadığınız, kuramadığınız fabrikayı, takım dağılırken, ekip bozulurken, teşkilat savrulurken mi yapacaksınız? Aradığınız yiğitleri bulma konusunda samimiyseniz, işte meydan aradığınız yiğitler buradadır. Onun için Milli Görüş, Milli İttifak diyoruz. Türkiye kendine geliyor, özüne dönüyor, akın akın Milli Görüş'e, Saadet Partisi'ne geliyor. Allah'ın izniyle Balıkesir, kararını vermiş durumda."

Her yıl 54 milyar lira, haftada bir milyar 100 milyon lira faiz ödendiğini savunan Kamalak, "Haftada bir milyar 100 milyon faiz ödemek nedir biliyor musunuz? Kesenizden 11 ton altın ödemektir. Her hafta sizlerin alın terinden bir kamyon dolusu altın faiz lobisine gidiyor. Yanlış desinler diyemezler tek söyledikleri şey bunları konuşturmayın" dedi.

- Eski BBP Genel Başkanı Destici'nin konuşması

Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise 13 yıldır Türkiye'yi yöneten AK Parti'nin, seçimlerden önce vadettiklerini bugüne kadar yerine getirmediğini iddia etti.

Vaatlerindeki iki şeyi yaptığını belirten Destici, "Susuz belde kaldı mı, kalmadı, çünkü belde kalmadı. Beldeleri kaldırdı su problemini halletti. Marka oluşturacağız deyince Iphone, Mercedes gibi marka oluşturacaklar sandık. Çıka çıka marka olarak kaçak saray çıktı karşımıza" diye konuştu.

Kendilerinin de "yeni anayasa" dediğini vurgulayan Destici, "Yeni anayasa derken Kuran'la İslam'la çelişmeyen yeni anayasa diyoruz. Bizim milletimize sözümüz, Milli İttifak döneminde, güçlü bir grupla meclise girdiğimizde iki kesim için mutlaka idamı geri getireceğiz. Bir askerimize, polisimize kurşun sıkarak şehit eden teröriste ve küçük yaşta kız çocuklarımızı kaçırıp, tecavüz ettikten sonra öldüren sapıklara mutlaka idamı geri getireceğiz" dedi.

Kardeş İslam coğrafyasında, Kafkaslar'da akan kanı mutlaka durduracaklarını dile getiren Destici, diğer partilere oy verenleri Milli İttifak çatısı altında birleşmeye çağırdı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş