DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Milletvekilleri kayıt yaptırıyor

Milletvekilleri kayıt yaptırıyor

15.06.2015 16:04:17
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, "Vakit kaybetmeden seçime gidilmeli. Kısa sürede yapılacak bir tekrar seçimle yüzde 50 civarında oyla yeniden iktidara geleceğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

TBMM'de 25. Dönem milletvekillerinin kayıt işlemleri devam ediyor.

AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, babasıyla birlikte kayıt yaptırdı.

Selamoğlu, koalisyonla ilgili bir soruya, "Millet bir karar verdi ve biz bu kararı uygulayacağız. Birinci partiyiz ama 4 siyasi parti barajı geçince sandalye sayısı bu şekilde oluyor. Milletin kararı, buna saygı göstermek lazım" diye konuştu.

Selamoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski Başdanışmanı Ahmet Sever'in kitabıyla ilgili bir soru üzerine, sürecin milletin kararına uygun olarak sonuçlanacağına inandığını dile getirdi.

Selamoğlu'nun babası Mehmet Gürün de "Çocuklarımız böyle yerlere geldiği için mutluyuz, gururluyuz" dedi. Selamoğlu, gazetecilerin babasına koalisyonla ilgili soru sormasına "O baba, milletvekili olan benim" diyerek engel oldu.

-"Kamuoyu sayın Gül'den bir cevap bekliyor"

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, koalisyonla ilgili soru üzerine, AK Parti'nin, aldığı karar doğrultusunda, koalisyon seçeneklerini sonuna kadar deneme niyetinde olduğunu belirtti.

Tayyar, "Kişisel kanaatim, hiç fazla vakit kaybetmeden seçime gitmek. Çünkü milletin bizi uyardığını ama bunda dozun kaçtığını düşünüyorum. Kendisi de bundan dolayı pişmanlık duyuyor. Pişmanlığını telafi edebileceği bir seçimde bize daha güçlü desteği verecektir. Kısa sürede yapılacak bir tekrar seçimle yüzde 50 civarında oyla yeniden iktidara geleceğimizi düşünüyorum" dedi.

Ahmet Sever'in kitabıyla ilgili bir soru üzerine de Tayyar, şunları kaydetti:

"Doğru olan kısımları olabilir ama önemli bir kısmının yanlış olduğunu düşünüyorum. Yönlendirici bir kitap gibi geldi bana. Mesela Ruşen Çakır ile Ergenekon süreciyle ilgili iddialar tamamen hikaye. Ruşen Çakır gözaltı listesinde yoktu. Zekeriya Öz'ün görev yerinin değiştirilmesinin Cumhurbaşkanlığı seçimiyle alakası yoktu. Sayın Gül ile ilgili kısımları bilemem, onunla ilgili cevap verecek olan sayın Gül'dür. Kamuoyunun sayın Gül'den bir cevap beklediğini düşünüyorum.

Özü itibarıyla Ahmet Sever'in yazdığı kitabı iyi niyetli bir çalışma olarak görmüyorum. Daha önce bir gazeteciye demeç vermişti. Mevcut Cumhurbaşkanımız ile eski Cumhurbaşkanımız arasında bir gönül kırgınlığına yol açmıştı. Şimdi mevcut kitabıyla da partimize bir el bombasını atmak istediğini görüyoruz. O kitapla ve Fehmi Koru'nun makaleleriyle hangi mesajların verilmek istendiğini biliyoruz ama biz o mesajlarla değil, milletin mesajıyla ilgileniyoruz. Bizi çok da fazla ilgilendirmiyor. Sayın Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanımızın sonuna kadar, dimdik arkasındayız.

Bu kitapla niyet, AK Parti'nin arasına nifak sokmak, Sayın Cumhurbaşkanımızı itibarsızlaştırmaya çalışmak, Genel Başkanımızın koltuğunu tartışmaya açmak. Bu niyet partimiz tarafından çok iyi okundu."

AK Parti Ankara Milletvekili Ertan Aydın, Ahmet Sever'in kitabıyla ilgili soruya, "Kitabı okumadım. Ben sayın Gül ile sayın Erdoğan arasında en ufak bir gerilime şahit olmadım" yanıtını verdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Leyla

Otobüslerde yer kalmadı . Daha kyk acıklanacak ..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş